W Rzeszowie, ale również w Przemyślu i Kańczudze kręcone będą zdjęcia do filmu „Żużel” w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej. Za kamerą zasiądzie Arthur Reinhart, operator filmowy, zdobywca dwóch Złotych Żab na Międzynarodowym Festiwalu Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage.
– Z filmem „Żużel” chcielibyśmy dotrzeć głównie, choć nie tylko, do młodego widza – mówią jego producenci. – Żyjemy w dziwnych czasach. Szaleństwo posiadania i konsumpcji, brak refleksji, masa, która „połyka” indywidualności, to wszystko towarzyszy nam na co dzień. W „Żużlu” chcemy pokazać młodego chłopca, który nosi w sobie jakąś fantastyczną, młodzieńczą tęsknotę do życia „po swojemu”, do prawdziwego przeżywania swojego losu, choć nie zawsze jest to proste. Jakaś wewnętrzna siła każe mu[paywall] postępować według swoich zasad, a nie zasad „tłumu”. Zdarza się często szczególnie w małych społecznościach, iż młodzi wchodzący w dorosłe życie, tak naprawdę mentalnie zachowują się jak ludzie starzy. Zalani wzorcami życia konsumpcyjnego, nieciekawego, błahego, wierzą, że to najlepsza i jedyna droga. A może nawet się nad tym nie zastanawiają. Liczy się dla nich to, co mam, to czym jeżdżę, w jakie ciuchy jestem ubrany. Lowa, nasz główny bohater, podświadomie czuje, że to, co każdy z nas ma najlepszego - nosi nie na sobie, ale w sobie. A ekstremalne przeżycia, jakie niesie ze sobą sport żużlowy, w przyśpieszonym tempie go doświadczają, pozwalają mu odkryć mechanizmy powodujące ludzkimi zachowaniami, przezwyciężać ograniczenia, rozbudzają ciekawość, „otwierają oczy”. Naszym największym marzeniem jest to, by „Żużel” właśnie młodym ludziom „otworzył oczy”, obudził w nich ciekawość życia, świata, innego człowieka. Pokazał, że każdy ma, a raczej może mieć, swoją niepowtarzalną drogę. A życie może być wielką frajdą i przygodą, choć czasem bardzo boli – przekonują.
Zdjęcia do filmu ruszają 16 bm. na torze żużlowym rzeszowskiej Stali. Później będą kręcone również w Przemyślu i Kańczudze.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ja też cierpię na takie szaleństwo konsumpcji . Marzę o 3 posiłkach dziennie o wykupieniu leków . o mieszkaniu , jakimś 20 letnim pasacie itd
Ja też cierpię na takie szaleństwo konsumpcji . Marzę o 3 posiłkach dziennie o wykupieniu leków . o mieszkaniu , jakimś 20 letnim pasacie itd