Reklama

„Żużel”, czyli życie po swojemu

09/08/2016 18:30

W Rzeszowie, ale również w Przemyślu i Kańczudze kręcone będą zdjęcia do filmu „Żużel” w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej. Za kamerą zasiądzie Arthur Reinhart, operator filmowy, zdobywca dwóch Złotych Żab na Międzynarodowym Festiwalu Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage.

– Z filmem „Żużel” chcielibyśmy dotrzeć głównie, choć nie tylko, do młodego widza – mówią jego producenci. – Żyjemy w dziwnych czasach. Szaleństwo posiadania i konsumpcji, brak refleksji, masa, która „połyka” indywidualności, to wszystko towarzyszy nam na co dzień. W „Żużlu” chcemy pokazać młodego chłopca, który nosi w sobie jakąś fantastyczną, młodzieńczą tęsknotę do życia „po swojemu”, do prawdziwego przeżywania swojego losu, choć nie zawsze jest to proste. Jakaś wewnętrzna siła każe mu[paywall] postępować według swoich zasad, a nie zasad „tłumu”. Zdarza się często szczególnie w małych społecznościach, iż młodzi wchodzący w dorosłe życie, tak naprawdę mentalnie zachowują się jak ludzie starzy. Zalani wzorcami życia konsumpcyjnego, nieciekawego, błahego, wierzą, że to najlepsza i jedyna droga. A może nawet się nad tym nie zastanawiają. Liczy się dla nich to, co mam, to czym jeżdżę, w jakie ciuchy jestem ubrany. Lowa, nasz główny bohater, podświadomie czuje, że to, co każdy z nas ma najlepszego - nosi nie na sobie, ale w sobie. A ekstremalne przeżycia, jakie niesie ze sobą sport żużlowy, w przyśpieszonym tempie go doświadczają, pozwalają mu odkryć mechanizmy powodujące ludzkimi zachowaniami, przezwyciężać ograniczenia, rozbudzają ciekawość, „otwierają oczy”. Naszym największym marzeniem jest to, by „Żużel” właśnie młodym ludziom „otworzył oczy”, obudził w nich ciekawość życia, świata, innego człowieka. Pokazał, że każdy ma, a raczej może mieć, swoją niepowtarzalną drogę. A życie może być wielką frajdą i przygodą, choć czasem bardzo boli – przekonują.

Zdjęcia do filmu ruszają 16 bm. na torze żużlowym rzeszowskiej Stali. Później będą kręcone również w Przemyślu i Kańczudze.
del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    erty - niezalogowany 2016-08-09 21:28:35

    Ja też cierpię na takie szaleństwo konsumpcji . Marzę o 3 posiłkach dziennie o wykupieniu leków . o mieszkaniu , jakimś 20 letnim pasacie itd

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości