10/08/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Artur Wilgucki - Pasja Szermierki Zdjęcia przedstawiają Artura Wilguckiego, entuzjastę szermierki z Przemyśla, który z pasją wraca do sportu, mając rodzinną tradycję jako inspirację. Jego plany obejmują stworzenie sekcji dla dzieci i młodzieży, kontynuując bogatą historię miasta. Jego zaangażowanie wynika z przekonania, że szermierka to nie tylko sport, ale również szkoła charakteru i zdrowej rywalizacji, ważna dla rozwoju młodych ludzi.
Kadra województwa rzeszowskiego 1964 we florecie. S. Stanisław Skwarczyński pierwszy z po prawej.
Kadra wojewódzka w szabli 1964. S. Skwarczyński drugi z prawej.
Książeczka zawodnicza S. Skwarczyńskiego Polskiego Związku Szermierczego nr 1847.
Kadra Szermiercza Województwa Rzeszowskiego. Zgrupowanie przed Mistrzostwami Polski w 1964 w Ogólnopolskim Ośrodku Szkolenia Kadr Szermierczych w Hali Sportowej w Przemyślu. Zdjęcie ogólne ukazuje kadrę męską i kobiecą z następujących klubów sportowych: Stal Rzeszów, Karpaty Krosno, Polonia Przemyśl, Kolejowy Klub Sportowy z Przeworska w otoczeniu trenerów i działaczy Polskiego Związku Szermierczego woj. rzeszowskiego oraz trenerów kadry wojewódzkiej. Adam Pappe, lwowianin, przedwojenny czterokrotny mistrz Polski w szabli, kawalerzysta artylerii konnej, uczestnik wojny z 1920, walczący z Armią Budionnego w słynnej bitwie pod Lublinem (starszy pan w środku zdjęcia w drugim rzędzie). Obok po prawej Jan Skwarczyński; Czesław Busz – trener Stali Rzeszów. W reprezentacji znaleźli się także Stanisław Cielecki wraz z żoną, reprezentujący przemyską Polonię we florecie.