05/10/2021 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
38 zawodniczek (zbiornik Hermanowice) i 36 zawodników (zbiornik Stary San w Hurku) przystąpiło do zmagań o mistrzostwo Polski w sobotę – I tura zawodów, zaś w niedzielę odbyła się II tura. Pomimo niesprzyjającej pogody (niska temperatura, silny wiatr oraz obfite opady deszczu) uczestnicy mistrzostw wykazali się ogromną determinacją i umiejętnościami, łowiąc przez dwa dni ponad 1500 kg ryb.
– Zachęcam wszystkich starszych i młodszych do wędkowania. To wspaniała forma relaksu. Oczywiście najpierw trzeba otrzymać kartę wędkarską, ale warto ją zdobyć i mieć frajdę z łowienia – mówi wicemistrzyni Polski w wędkarstwie spławikowym, przemyślanka Anna Grzegorzewska.