Jak nas poinformował dyrektor biura przemyskiego Okręgu PZW Piotr Kubas, w dniach 17 – 19 września br. na zbiorniku w Hermanowicach oraz Stary San w Hurku odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Młodzieży kat.
Zawody rozegrane były na zbiornikach typu –no kill.
Uroczystego otwarcia zawodów dokonał wicemarszałek Piotr Pilch wraz z prezesem ZO PZW w Przemyślu, życząc wszystkim udanej rywalizacji sportowej oraz przysłowiowego połamania kija.
Dodatkowo[paywall] wicemarszałek uhonorował upominkami będące na sali reprezentantki Polski, które zdobyły drużynowe mistrzostwo świata w wędkarstwie spławikowym kobiet – Almere Holandia 2021 r.
Uroczyste oficjalne zakończenie zawodów odbyło się w hotelu Accademia w Przemyślu, w niedzielę, 19 września. Podczas uroczystości prezes ZO PZW w Przemyślu Jan Bieniasz podziękował zawodniczkom i zawodnikom za sportową rywalizację w duchu fair play.
Podziękowania zostały również skierowane do sędziów, którzy pilnowali przestrzegania przepisów sportu wędkarskiego i sponsorów.
Impreza odbyła się pod patronatem marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla oraz prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna, zorganizowane przez Zarząd Okręgu PZW w Przemyślu oraz Józefa Jarocha, właściciela łowiska Stary San.
Klasyfikacja MP Kobiet:
Joanna Drgas – Okręg PZW Opole 46 840 kg,
Anna Grzegorzewska – Okręg PZW Przemyśl 46 095 kg,
Agnieszka Owczarczuk – Okręg PZW Mazowiecki 34 880 kg.
Klasyfikacja Młodzieży U25:
Bartłomiej Okoń – Okręg PZW Tarnobrzeg 29 265 kg,
Marcin Wacha – Okręg PZW Opole 28 020 kg,
Mateusz Bobowski – Okręg PZW Mazowiecki 24 760 kg.
Sponsorzy i fundatorzy nagród i upominków:
marszałek województwa podkarpackiego, prezydent miasta Przemyśla, Starostwo Powiatowe w Przemyślu, Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Sklep Wędkarski Jazgarz z Łańcuta – Mateusz Kowal, Sklep Wędkarski „U Adama” z Przeworska – Adam Łapa, Sklep Wędkarski Sow-Pol Przemyśl, Sklep Wędkarski „Gosia” z Przeworska – Witold Wajda, Firma Euroterm z Przemyśla, Firma Boland Bogusław Brud.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.''Wędkarstwo jest najbardziej okrutnym, pozbawionym uczuć i najgłupszym pseudosportem'' - George Byron
''Wędkarstwo jest najbardziej okrutnym, pozbawionym uczuć i najgłupszym pseudosportem'' - George Byron