– Pan Golba został też oskarżony w sprawie zajścia, do jakiego doszło w nocy z 28 na 29 listopada u.r. Mam potwierdzenie. Tylko jako poseł RP nie może stanąć przed sądem i być pociągnięty do odpowiedzialności karnej – mówił R. Ryznar na konferencji prasowej zwołanej po ukazaniu się w mediach informacji o wszczęciu śledztwa po zawiadomieniu złożonym przez Mieczysława Golbę.
Prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Przemyślu śledztwo ma wyjaśnić, czy doszło do fałszywego oskarżenia posła, uszkodzenia samochodu i kierowania pod jego adresem gróźb karalnych oraz pomówienia podczas zdarzenia, które miało miejsce w Szówsku tuż przed drugą turą wyborów samorządowych. Sprawa dotyczy incydentu wyjaśnianego przez Komendę Miejską Policji w Rzeszowie. Policjanci sprawdzają, czy doszło do złamania ciszy wyborczej oraz wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które jest różnie opisywane. Uczestnikami zajścia byli m.in. Radosław Ryznar, jego brat i parlamentarzysta.
– Chciałbym przedstawić, jak sytuacja wyglądała na podstawie nagrań. Mówię o potrąceniu mojego brata – mówił R. Ryznar, rozpoczynając konferencję. Przedstawił na niej filmy z telefonu komórkowego nagrane podczas zdarzenia. Według R. Ryznara jego brat został potrącony przez posła. Zwracał też uwagę, iż ma wątpliwości co do rzetelności prowadzonych przez policję czynności na miejscu zdarzenia i już po nim. Zapowiedział, że rozważa możliwość złożenia wniosku do sejmu o uchylenie immunitetu posła oraz zawiadomienia Prokuratury Generalnej i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Do przedstawionych na konferencji faktów odniósł się Andrzej Homa, rzecznik posła M. Golby. Rzecznik przypomina, że toczy się postępowanie przygotowawcze w sprawie „czterech poważnych czynów kryminalnych, których mógł dopuścić się” brat R. Ryznara w związku ze zdarzeniem w Szówsku. – Stanowczo podkreślam, iż wszelkie informacje o przebiegu zdarzenia, do którego doszło w nocy z 28 na 29 listopada 2014 roku, przedstawione na konferencji prasowej w dniu 22 stycznia bieżącego roku, mijają się z prawdą. Jest to insynuacja, stanowiąca próbę manipulacji medialnej na szeroką skalę, a mająca na celu jedynie wzmocnienie pozycji procesowej. W związku z powyższym poseł Mieczysław Golba – mając na uwadze dobro prowadzonego śledztwa – nie będzie szczegółowo odnosił się do relacji zaprezentowanej przez Radosława Ryznara. Wnikliwe postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Przemyślu, która zabezpiecza i gromadzi dowody w sprawie – oświadcza A. Homa.
Obie strony liczą na wyjaśnienie zdarzeń przez prokuraturę. Na wynik policyjnych i prokuratorskich działań trzeba poczekać.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.jezu,co to jest?,jak ma być w Polsce dobrze jak,/szkoda pisać/
"Pampersy" naoglądali się Straznika Texasu w TV i przed wyborami utworzyli samozwańczą straż obywatelska czy wiejską i postanowili się bawić w strażników hahahahahaDzieciaki dla waszego dobra zimny prysznic wam się przyda hahaha"sodówka" uderza ??? hihi
Co innego jest w opisie Golby co innego tutaj.No ale widać że samochód był kopnany i biegły to potwierdził , notatka policyjna też , obdukcja nic nie wykazała świadek naoczny za Posłem tak że chłopaki nastepna konferencja zapoewne z przeprosinami bo Sąd będzie kazał przeprosić. No i szkoda młoszego bo tylko zapaskudzi sobie papiery bo wyrok będzie wisiał w aktach.
panie radny - jak się mówi to się patrzy ludziom w oczy a nie w sufit
Przejechany ma już wyroki " w zawiasach", więc bracia muszą atakować, bo grozi odwieszenie.
Jeśli ma mocne dowody w postaci nagrania telefonem , to prawdopodobnie " niezależny sejm obecnej kadencji " nie zabierze immunitetu posłowi. Ale nic straconego , trzeba po prostu odczekać około 10 miesięcy do następnych wyborów parlamentarnych i gdy wspomniany immunitet wygaśnie , sprawę skierować do sądu , jak zwykłego obywatela .Oczywiście musi być dobry , doświadczony w podobnych zagadnieniach adwokat. Tzw " władza " z małych miejscowości , jest bardziej upierdliwa i zarazem bardziej grożna od tej z dużych ośrodków .
http://www.youtube.com/watch?v=FiDk-zvXxvU&feature=youtube_gdata
Utarczki wsiowych chłopców... ehhhh
Jak się kłamie, to w oczy się nie patrzy
jezu,co to jest?,jak ma być w Polsce dobrze jak,/szkoda pisać/
"Pampersy" naoglądali się Straznika Texasu w TV i przed wyborami utworzyli samozwańczą straż obywatelska czy wiejską i postanowili się bawić w strażników hahahahahaDzieciaki dla waszego dobra zimny prysznic wam się przyda hahaha"sodówka" uderza ??? hihi
Co innego jest w opisie Golby co innego tutaj.No ale widać że samochód był kopnany i biegły to potwierdził , notatka policyjna też , obdukcja nic nie wykazała świadek naoczny za Posłem tak że chłopaki nastepna konferencja zapoewne z przeprosinami bo Sąd będzie kazał przeprosić. No i szkoda młoszego bo tylko zapaskudzi sobie papiery bo wyrok będzie wisiał w aktach.