Według programu Shuttle Time grupa nauczycieli z powiatu przeworskiego szkoliła się z gry w badmintona 9 lipca w Przeworsku. Zajęcia miały wykazać zalety tej dyscypliny sportu, a poprzez to przyczynić się do jej popularyzacji w szkołach.
Liczna grupa entuzjastów badmintona zagościła ostatnio w Zespole Szkół Zawodowych przy ul. I. Krasickiego w Przeworsku. Pojawił się tu Andrzej Rozpotyński, propagator rozwoju tej dyscypliny sportowej z ramienia jednego ze współorganizatorów szkolenia Stowarzyszenie Szkół Powiatu Przeworskiego „Start”.
Obecny był też[paywall] główny inicjator programu restytucji tej dyscypliny sportu na terenie powiatu przeworskiego Władysław Kruk, a także Mirosław Adamczyk koordynator programu z ramienia Fundacji Narodowy Badminton oraz Marek Furjan– komentator sportowy .
Grupę tę podjęli wicestarosta powiatu przeworskiego Jacek Kierepka oraz dyrektor ZSZ Stanisław Mrugała. Jak przekonywał M. Adamczyk, badminton ma mnóstwo zalet: może być uprawiany zarówno przez chłopców, jak i dziewczęta, spełnia wymogi podstawy programowej wychowania fizycznego, nie wymaga zbyt dużego nakładu finansowego, zajęcia można prowadzić na powietrzu i w hali, rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, jest dyscypliną bezpieczną i rodzinną.
O prawdziwości tych słów pod okiem instruktorów prowadzących szkolenie – Lucyny Kalinkowskej i Michała Jagiełło – mogło się potem przekonać 23 nauczycieli z powiatu przeworskiego i powiatów ościennych.
Ci po uzyskaniu certyfikatu ukończenia szkolenia, zgodnie z koncepcją programu, przenosząc zdobyte doświadczenia na własne podwórko, mają przyczyniać się do upowszechniania badmintona w regionie.
Organizatorem szkolenia była Fundacja Narodowy Badminton oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, a także Stowarzyszenie Szkół Powiatu Przeworskiego „Start”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze