Reklama

5 krajów, 16 stempli. Podróże wyłącznie na papierze

18/08/2024 18:02

Strażnicy graniczni z kolejowego przejścia w Przemyślu ujawnili w dokumentach 25-letniej obywatelki Ukrainy 16 fałszywych odbitek stempli kontroli granicznej z 5 europejskich krajów.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 13 sierpnia podczas kontroli  podróżnych wyjeżdżających z Polski międzynarodowym pociągiem do Ukrainy. Do odprawy zgłosiła się m.in. 25-letnia obywatelka Ukrainy przedstawiając dwa paszporty.

Funkcjonariuszka SG natychmiast wychwyciła nieprawidłowości w zabezpieczeniach odbitek stempli kontroli granicznej zamieszczonych rzekomo przez polskie, litewskie, łotewskie, czeskie i austriackie służby. Fałszerstwo potwierdziła szczegółowa analiza. Jak przekazał rzecznik BiOSG por. SG Piotr Zakielarz –

Reklama

łącznie ujawniono 16 fałszywych odbitek mających świadczyć o rzekomych podróżach przez przejścia graniczne w Pradze, Rydze, Wilnie, Wiedniu i Medyce.

– Oszustwo potwierdziły także służby poszczególnych państw, w których systemach nie zarejestrowano takich przekroczeń 

– dodał.

25-latka nie przyznała się do wykorzystania fałszywek. Funkcjonariusze SG zatrzymali oba paszporty i prowadzą dalsze czynności w sprawie. Materiały zostaną skierowane do sądu.

em.

Niektóre ze sfałszowanych odbitek:

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości