Strażnicy graniczni z kolejowego przejścia w Przemyślu ujawnili w dokumentach 25-letniej obywatelki Ukrainy 16 fałszywych odbitek stempli kontroli granicznej z 5 europejskich krajów.
Do zdarzenia doszło we wtorek, 13 sierpnia podczas kontroli podróżnych wyjeżdżających z Polski międzynarodowym pociągiem do Ukrainy. Do odprawy zgłosiła się m.in. 25-letnia obywatelka Ukrainy przedstawiając dwa paszporty.
Funkcjonariuszka SG natychmiast wychwyciła nieprawidłowości w zabezpieczeniach odbitek stempli kontroli granicznej zamieszczonych rzekomo przez polskie, litewskie, łotewskie, czeskie i austriackie służby. Fałszerstwo potwierdziła szczegółowa analiza. Jak przekazał rzecznik BiOSG por. SG Piotr Zakielarz –
łącznie ujawniono 16 fałszywych odbitek mających świadczyć o rzekomych podróżach przez przejścia graniczne w Pradze, Rydze, Wilnie, Wiedniu i Medyce.
– Oszustwo potwierdziły także służby poszczególnych państw, w których systemach nie zarejestrowano takich przekroczeń
– dodał.
25-latka nie przyznała się do wykorzystania fałszywek. Funkcjonariusze SG zatrzymali oba paszporty i prowadzą dalsze czynności w sprawie. Materiały zostaną skierowane do sądu.
em.
Niektóre ze sfałszowanych odbitek:



Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze