Reklama

6 osób mogło paść ofiarami oszustwa metodą "na wnuczka"

Sześcioro mieszkańców Przemyśla poinformowało policję, że kontaktowali się z nimi oszuści podający się za ich krewnych i prosili o finansową pomoc.

Wczoraj, 9 lutego, dyżurny przemyskiej komendy sześciokrotnie był powiadamiany o próbach oszukania starszych ludzi metodą „na wnuczka”.  Do trzech kobiet i trzech mężczyzn dzwoniła osoba podająca się za ich krewnego. Prosiła o szybką pomoc finansową, mówiąc np., że odniosła obrażenia w wypadku drogowym i potrzebuje środków na leczenie. 
Na szczęście mieszkańcy Przemyśla wykazali się trzeźwym osądem i odkładali słuchawkę lub weryfikowali informacje u swoich bliskich. Trwają czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców tych zdarzeń.

Policjanci przypominają o tego typu zagrożeniach.  Metoda „na wnuczka” to najpopularniejsza forma wyłudzenia pieniędzy przez oszustów. Zazwyczaj najszybciej i najchętniej chcemy pomóc własnej rodzinie, gdy ta znajdzie się w potrzebie. Zanim jednak pożyczymy pieniądze, skontaktujmy się z osobą, która do nas dzwoniła i sprawdźmy, czy faktycznie potrzebującym pomocy jest nasz krewny. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadamiajmy Policję.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama