Sześcioro mieszkańców Przemyśla poinformowało policję, że kontaktowali się z nimi oszuści podający się za ich krewnych i prosili o finansową pomoc.
Wczoraj, 9 lutego, dyżurny przemyskiej komendy sześciokrotnie był powiadamiany o próbach oszukania starszych ludzi metodą „na wnuczka”. Do trzech kobiet i trzech mężczyzn dzwoniła osoba podająca się za ich krewnego. Prosiła o szybką pomoc finansową, mówiąc np., że odniosła obrażenia w wypadku drogowym i potrzebuje środków na leczenie.
Na szczęście mieszkańcy Przemyśla wykazali się trzeźwym osądem i odkładali słuchawkę lub weryfikowali informacje u swoich bliskich. Trwają czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców tych zdarzeń.
Policjanci przypominają o tego typu zagrożeniach. Metoda „na wnuczka” to najpopularniejsza forma wyłudzenia pieniędzy przez oszustów. Zazwyczaj najszybciej i najchętniej chcemy pomóc własnej rodzinie, gdy ta znajdzie się w potrzebie. Zanim jednak pożyczymy pieniądze, skontaktujmy się z osobą, która do nas dzwoniła i sprawdźmy, czy faktycznie potrzebującym pomocy jest nasz krewny. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadamiajmy Policję.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze