Pierwszy raz w historii odznaczeń za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznawanych w Jarosławiu, medal otrzymała para świętująca 69-lecie wspólnego życia. Cecylia i Antoni Dudowie zostali uhonorowani medalem za 65 lat małżeństwa. Żelazne Gody świętowali przed czterema laty. Oprócz nich wyróżniono 11 par mogących poszczycić się co najmniej 50-letnim stażem małżeńskim.
Jubileuszowa uroczystość odbyła się w ubiegłym tygodniu w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Jarosławiu. Życzenia i gratulacje oraz medale za 50 lat małżeństwa odebrali Urszula i Bronisław Grabusiowie, Helena i Alfred Grzeszczakowie, Łucja i Stanisław Gujdowie, Zofia i Józef Kipczakowie, Aniela i Kazimierz Stefaniakowie, Anna i Stanisław Supersonowie, Krystyna i Józef Wawrzaszkowie, Jadwiga i Stanisław Zygmuntowie, Helena i Eugeniusz Gwoździowie oraz Maria i Ryszard Dobrowolscy.
– Spędziliście ze sobą ponad 18 tysięcy dni i nocy. Na żaden medal nie pracuje się tak długo – zaznaczał Wiesław Pirożek, zastępca burmistrza Jarosławia, dekorując jubilatów medalami przyznanymi przez prezydenta RP. Wśród uhonorowanych była też para świętująca Diamentowe Gody, czyli 60 lat wspólnego życia.

Odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie wraz z gratulacjami i życzeniami.
Ubiegłotygodniowa uroczystość była już drugą w tym roku poświęconą uhonorowaniu małżeństw mogących się pochwalić długoletnim stażem. W lutym br. prezydent RP odznaczył 11 par z Jarosławia, a rok temu medale odebrało 16 par, w tym 1 z 60-letnim stażem małżeńskim.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze