Marian Ryznar, wójt gminy Wiązownica, zmienił swoją decyzję i anulował zwolnienie z pracy opiekuna boiska boiska „Orlik”. Powodem zwolnienia było niedopilnowanie młodzieży grającej w piłkę podczas procesji. Jak wyjaśnia wójt, wierni zaprotestowali, ponieważ korzystający z położonego w sąsiedztwie kościoła Orlika boiska nie przerwali gry na czas przejścia księdza z Najświętszym Sakramentem.
– Środowisko było poruszone. Mówiono o złożeniu skargi do prokuratury o obrazę uczuć religijnych. Przeszliśmy przez burzę[paywall]. Potem emocje ucichły. Popatrzyliśmy na sprawę chłodniej i została wyjaśniona. Zweryfikowałem decyzję i animator wrócił na swoje miejsce. Myślę, że on też wyciągnął wnioski z tego zdarzenia – mówi M. Ryznar.
Do incydentu, który spowodował reakcję wiernych i księdza, doszło w sobotę, 28 maja. W czasie gdy dookoła kościoła parafialnego w Wiązownicy przechodziła procesja towarzysząca uroczystościom związanym z oktawą Bożego Ciała, na sąsiadującym ze świątynią „Orliku” młodzież grała w piłkę. W Wiązownicy boisko „Orlika” dzieli od kościelnego placu tylko ogrodzenie z siatki. Młodzi sportowcy nie tylko nie przerwali gry, ale do uszu części wiernych doleciały słowa uznawane za niecenzuralne. Wspomniał o tym ksiądz proboszcz na niedzielnym kazaniu. Wójt zareagował natychmiast i animatora boiska zwolnił.
Po uspokojeniu emocji jeszcze raz przyjrzał się sprawie i animator powrócił.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ludzie opamiętajcie się... co Bogu ducha winien gościu ma do tego że macie procesje, bądźcie dobrymi ludźmi w prywatnie a nie na pokaz
Trzeba przenieść Kościół trochę dalej od boiska
Wójt pamiętał się, ale kompromitacja głośna na całą Polkske.
I może jeszcze trzeba było cały ruch zatrzymać, zamknąć wszystkie ulice ....???? TAK to jest PIS rządzi i zasranemu duchownemu się w głowie poprzewracalo bo teraz mu wszystko wolno
spokojnie, wszystko ma swój początek i koniec
Przenieść kościół ten komentarz najbardziej mi się spodobał :)
te komentarze są żenujące, co za półgłówki tu piszą
Ludzie opamiętajcie się... co Bogu ducha winien gościu ma do tego że macie procesje, bądźcie dobrymi ludźmi w prywatnie a nie na pokaz
Trzeba przenieść Kościół trochę dalej od boiska
Wójt pamiętał się, ale kompromitacja głośna na całą Polkske.