Reklama

Anna Maria Wesołowska spotkała się z jarosławską młodzieżą [ZDJĘCIA]

„Zadania szkoły w przeciwdziałaniu przemocy” – to zbiorczy tytuł spotkania, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, a które odbyło się w auli Centrum Kultury Akademickiej jarosławskiej Państwowej Akademii Nauk Stosowanych. Gościem młodzieży ze szkół średnich była znana polska prawniczka Anna Maria Wesołowska.

Anna Maria Wesołowska to legenda polskiego wymiaru sprawiedliwości. Jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. W 1978 r. ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, nominację otrzymała w 1982 r. Jest m.in. współautorką ustawy o świadku koronnym, uważaną za ekspertkę od przestępczości zorganizowanej. Była członkinią składów orzekających w procesach łódzkiej „ośmiornicy” czy gangu Popeliny. Obecnie w stanie spoczynku. Szerszej publiczności znana jest jako niezawodowa osobowość telewizyjna. Występowała w programach „Sędzia Anna Maria Wesołowska” oraz „Wesołowska i mediatorzy”, emitowanych na antenie telewizji TVN.

Spotkanie wyjątkowe

Pomysłodawczynią i inicjatorką organizacji takiego spotkania była przewodnicząca komisji oświaty jarosławskiego starostwa powiatowego Agnieszka Pieniążek.

Reklama

– Bardzo się cieszę, że możemy się dziś spotkać, aby porozmawiać o tak ważnym zagadnieniu, jakim jest przeciwdziałanie przemocy. I to nie tylko w naszych szkołach, ale również w szerszym znaczeniu – o przeciwdziałaniu przemocy wśród młodzieży. To spotkanie jest wyjątkowe nie tylko ze względu na temat o niezwykle dużej wadze, ale także dzięki obecności pani sędzi Anny Marii Wesołowskiej, której doświadczenie i zaangażowanie w edukację prawną młodzieży są powszechnie znane i cenione.  Pani sędzia od lat prowadzi spotkania z młodzieżą, nauczycielami i rodzicami, aby uświadamiać o współczesnych zagrożeniach i promować postawy oparte na szacunku i odpowiedzialności

– powiedział etatowy członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego Andrzej Wyczawski[paywall].

Reklama

Pięć części

Spotkanie w auli PANS podzielone zostało na pięć części. W pierwszej z A.M. Wesołowską spotkała się młodzież z: Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych, I Liceum Ogólnokształcącego oraz Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego, w drugiej z: Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących i Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, w trzeciej młodzież reprezentująca: Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Innowacyjnych oraz Zespół Szkół Spożywczych i Biznesowych. Na finał o tych ważnych zagadnieniach A.M. Wesołowska rozmawiała najpierw z dyrektorami i nauczycielami szkół oraz przedstawicielami PCPR i policji, a potem z rodzicami.

Jasny przekaz

Ideą spotkań A. M. Wesołowskiej z młodzieżą jest poszerzenie wiedzy na temat nowych zagrożeń i form przemocy, zmniejszenie skali występowania ryzykownych zachowań i problemów zdrowia psychicznego u uczniów, edukacja prawna, wskazanie możliwości eliminowania problemów poprzez wczesną profilaktykę oraz współpracę rodziców z placówkami oświatowymi. Z całą pewnością legenda polskiego wymiaru sprawiedliwości wysłała jasny przekaz do wszystkich. Co z tą wiedzą zrobią, zwłaszcza młodzi ludzie, zależy tylko i wyłącznie od nich.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 31/03/2025 19:38
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama