28 listopada, w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki odbył się uroczysty koncert z okazji trzeciej rocznicy funkcjonowania w mieście studia baletowego „Terpsychora”, działającego pod kierownictwem Galiny Koval, która uczy baletu w naszym regionie już od 10 lat.
Galina Koval związana jest z jarosławskim budynkiem „Sokoła” od 2019 roku. Wtedy to JOKiS remontował jedną z sal na piętrze, a na skutek sugestii rodziców podjęto inicjatywę wygospodarowania tam przestrzeni do nauki baletu[paywall].
Wtedy G. Koval służyła konsultacjami, a po zakończeniu prac zaczęła prowadzić jarosławski oddział studia baletowego „Terpsychora”, który funkcjonuje w Przemyślu od 2012 roku.
Obecna na sali Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska, dyrektor JOKiS, w imieniu burmistrza, który nie mógł się pojawić na pokazie, podziękowała za to, że dzięki doświadczeniu i pasji G. Koval w Jarosławiu krzewi się ten gatunek sztuki.
Sama choreograf balet nazywa kulturą wysoką oraz nauką dyscypliny i dążenia do perfekcji. Na deskach sceny sali widowiskowej zaprezentowały się baletnice ze wszystkich grup wiekowych – najmłodsze tancerki miały 3 –4 lata.
Specjalnie na tę okazję przyjechały do Jarosławia: baletnice trenujące w Przemyślu, „Baletowowa Przystań” funkcjonująca przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci od 2015 r., grupa z podjarosławskiej szkoły tańca, w której Galina Koval prowadzi zajęcia od września tego roku, a także grupa dorosłych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze