Reklama

Będą wiaty autobusowe przy Węgierskiej

Przy ulicy Węgierskiej w Przemyślu są cztery przystanki autobusowe. Na żadnym z nich nie ma wiaty. Niebawem to się jednak zmieni. Zadowoleni będą nie tylko pasażerowie przy wspomnianej ulicy.

Mieszkańcy ulicy Węgierskiej wielokrotnie prosili odpowiednie służby o postawienie wiat przystankowych. Na cztery przystanki na tej ulicy, położone są od siebie o kilkaset metrów, nie ma ich ani jeden. – Wiaty nie są jakimś wielkim luksusem w dzisiejszych czasach. To standard. Czekając na autobus, można się skryć przed deszczem lub słońcem – narzekają.

Problemem zainteresowali radnego Macieja Kamińskiego (PiS), który podczas ostatniej sesji Rady Miasta Przemyśla złożył interpelację w tej sprawie. – Brak wiat to duże utrudnienie dla mieszkańców. Analizy pokazały, że najwięcej pasażerów stoi na przystanku na tak zwanej górce, w kierunku centrum miasta. Powiem szczerze, to przewoźnikowi powinno zależeć na zapewnieniu klientom usługi na jak najwyższym poziomie, więc w jego zakresie jest podnoszenie komfortu podróżnych – powiedział.

Powstanie od 12 do 14 wiat
W Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg UM w Przemyślu zapytaliśmy, czy jest szansa na to, by jeszcze w tym roku na wspomnianej ulicy pojawiły się wiaty autobusowe. – Reagujemy na wnioski zarządów osiedli, mieszkańców, ale również sami analizujemy sytuację. Chodzi nam przede wszystkim o częstotliwość pojawiania się na danym przystanku autobusu. Mamy już gotowy wykaz miejsc, w których jeszcze w tym roku planujemy ustawić wiaty. Będzie ich od dwunastu do czternastu – poinformował nas Leszek Krzywoń ze wspomnianej instytucji.
Na ten cel wydział ma przeznaczyć ok. 70 tys. zł. Postawienie jednej wiaty to koszt od 4 do 7,5 tys. zł, w zależności od warunków terenowych czy lokalizacji. – Wiaty ustawiamy sukcesywnie. W zeszłym roku w całym mieście powstało jedenaście nowych. W tym roku dodatkowo wyremontowaliśmy dwadzieścia jeden przystanków MZK na łączną kwotę jedenastu tysięcy złotych – dodał L. Krzywoń.
Na wspomnianej liście, gdzie jeszcze w tym roku planowane jest ustawienie wiat, widnieją dwa przystanki autobusowe przy ulicy Węgierskiej, a także m.in. przy ulicach: Krakowskiej, Zakopiańskiej, Dworskiego i Lwowskiej. Szybkość realizacji zadania zależeć będzie od radnych, którzy najpierw muszą przegłosować odpowiednią uchwałę.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    MAJA - niezalogowany 2015-07-12 14:36:46

    wreszcie ludzie starsi niebeda stać ostatnimi silami trzymając się slupow .             DZIEKUJEMY  ICZEKAMY

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama