Jeden z mieszkańców Hureczka w gminie Medyka powiadomił wszystkie możliwe instytucje o – jego zdaniem – nielegalnym składowisku odpadów, które zagraża środowisku. Okazało się, że tony zbelowanej folii znajdują się na prywatnej posesji i niebawem mają zniknąć.
– Zrobiłem zdjęcia. Zawiadomiłem policję, Urząd Gminy w Medyce, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Moim zdaniem to nielegalne składowisko odpadów, które fatalnie oddziałuje na środowisko. Uważam, że takie sprawy należy zgłaszać, aby ludzie byli czujni i obserwowali, co się dzieje obok nich. W dwie lub trzy noce nawieźli tego kilkoma tirami – poinformował nas jeden z Czytelników, dołączając dokumentację fotograficzną[paywall].
Wyglądało rzeczywiście groźnie. Skontaktowaliśmy się najpierw z Komendą Miejską Policji w Przemyślu, pytając, czy rzeczywiście takie zgłoszenie wpłynęło. – Tak, otrzymaliśmy zgłoszenie. Po południu 1 marca otrzymaliśmy informację o jakimś nielegalnym składowisku śmieci w Hureczku. Pojechali tam nasi funkcjonariusze wspólnie z przedstawicielami przemyskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Byli także strażacy. Ustalili, że składowane odpady nie stanowią istotnego zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców. W sprawie stworzenia nielegalnego składowiska przeprowadzone zostanie postępowanie administracyjne przez inspektorów WIOŚ. Wiemy, kto jest właścicielem terenu i odpadów. To ta sama osoba. Będzie musiała na własny koszt to usunąć – poinformowała oficer prasowy KMP w Przemyślu podkomisarz Marta Fac.Naprawdę mamy co robić. Tuż przed granicą ktoś porzucił trzy samochody pełne paliwa. Niech ktoś to na przykład podpali. W okolicach Leszna ktoś wyrzucił w łozy nad Sanem kilkadziesiąt starych opon. Myślę, że policja tym także powinna się zająć – stwierdził wójt M. Iwasieczko.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Panie MG to nie " tony zbelowanej folii " tylko tony odpadów z folii , które z belowano a za chwilę nastąpi samozapalenie? !!!
widac ze syf.. gosciu dobrze zrobil... to nie kablowanie tylko troska a tytuł artykułu tendencyjny wg mnie napuszcza nie ludzi na pisanie negatywnych komentarzy mozna tez stwierdzic ze jest przyzwolenie na tego typu działania aby sie dorobić na nielegalnym skladowaniu odpadów ...nawet w mediach,brawo zglaszajacy za czujnośc odwage.minus za tytuł redaktorka...no cóż peremyśl
Prymitywne miasto...poczytajcie trochę o recyklingu a jak nie to topcie się we własnych śmieciach. Dobrze, że są ludzie, którzy chcą się tym zajmować a ten czytelnik to zwykły konfident.
Są miejsca odpowiednio zabezpieczone gdzie takie rzeczy sie przechowuje czy też przetwarza.To są odpady co wyraźnie widać na zdjęciu.W tym przypadku w tym miejscu powinne byc wszystkie słuzby sanitarne z taryfikatorem najwyższych kar za stwarzanie zagrożenia epidemiologicznego.A właściciel posesji powinien być na kolejnym przesłuchaniu z udziałem prokuratora Oczywiście nie u nas.Zapewne właściciel to znajomy królika.
To nie jest zabezpieczone .Tego powinno tam wogóle nie być. W jakim celu sortować każdy smieć jak później nikt nie wie co z tym zrobić.
Spoko babka, jeżdżę tam z paczkami. Ma czworo dzieci i widać że jest mądra a nie głupia larwa. Słyszałem że dobrze mówi po rusku, a raz widziałem u niej na placu tego gościa z ukraińskiej telewizji a nawet kiedyś tego z sejmu. Ja bym się bał z nimi zaczynać bo gdzieś w polu albo na chatę najdą i łeb ukręcą. Jakiś pajac z tego kapusia. Ja bym lepiej trzymał z babką sztamę i bym jeszcze na tym skorzystał.
Ale jesteś tępą dzidą i w dodatku bojaźljwą
Zadbał o zdrowie własne i okolicznych mieszkańców
Panie MG to nie " tony zbelowanej folii " tylko tony odpadów z folii , które z belowano a za chwilę nastąpi samozapalenie? !!!
widac ze syf.. gosciu dobrze zrobil... to nie kablowanie tylko troska a tytuł artykułu tendencyjny wg mnie napuszcza nie ludzi na pisanie negatywnych komentarzy mozna tez stwierdzic ze jest przyzwolenie na tego typu działania aby sie dorobić na nielegalnym skladowaniu odpadów ...nawet w mediach,brawo zglaszajacy za czujnośc odwage.minus za tytuł redaktorka...no cóż peremyśl
Prymitywne miasto...poczytajcie trochę o recyklingu a jak nie to topcie się we własnych śmieciach. Dobrze, że są ludzie, którzy chcą się tym zajmować a ten czytelnik to zwykły konfident.