Reklama

Burza w szklance wody. „Dzikie” składowisko odpadów pod kontrolą

Jeden z mieszkańców Hureczka w gminie Medyka powiadomił wszystkie możliwe instytucje o – jego zdaniem – nielegalnym składowisku odpadów, które zagraża środowisku. Okazało się, że tony zbelowanej folii znajdują się na prywatnej posesji i niebawem mają zniknąć.

– Zrobiłem zdjęcia. Zawiadomiłem policję, Urząd Gminy w Medyce, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Moim zdaniem to nielegalne składowisko odpadów, które fatalnie oddziałuje na środowisko. Uważam, że takie sprawy należy zgłaszać, aby ludzie byli czujni i obserwowali, co się dzieje obok nich. W dwie lub trzy noce nawieźli tego kilkoma tirami – poinformował nas jeden z Czytelników, dołączając dokumentację fotograficzną[paywall].

Wyglądało rzeczywiście groźnie. Skontaktowaliśmy się najpierw z Komendą Miejską Policji w Przemyślu, pytając, czy rzeczywiście takie zgłoszenie wpłynęło. – Tak, otrzymaliśmy zgłoszenie. Po południu 1 marca otrzymaliśmy informację o jakimś nielegalnym składowisku śmieci w Hureczku. Pojechali tam nasi funkcjonariusze wspólnie z przedstawicielami przemyskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Byli także strażacy. Ustalili, że składowane odpady nie stanowią istotnego zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców. W sprawie stworzenia nielegalnego składowiska przeprowadzone zostanie postępowanie administracyjne przez inspektorów WIOŚ. Wiemy, kto jest właścicielem terenu i odpadów. To ta sama osoba. Będzie musiała na własny koszt to usunąć – poinformowała oficer prasowy KMP w Przemyślu podkomisarz Marta Fac.

Naprawdę mamy co robić. Tuż przed granicą ktoś porzucił trzy samochody pełne paliwa. Niech ktoś to na przykład podpali. W okolicach Leszna ktoś wyrzucił w łozy nad Sanem kilkadziesiąt starych opon. Myślę, że policja tym także powinna się zająć – stwierdził wójt M. Iwasieczko.

Sąsiedzka „przysługa”

Szefowa firmy Pol Inter-Es sp. z o.o. w Hureczku Anna Sudzińska-Koszyk, bo to ona zdecydowała o czasowym złożeniu tych odpadów komunalnych na własnym terenie, powiedziała, że nie jest to żadne nielegalne składowisko. – Nie mam nic do ukrycia. Mamy swój magazyn, podpisałam umowę z jedną z polskich firm na dostawę foliowych odpadów. Przyjechał towar, miałam to odprawić, załadować i wysłać na Ukrainę. Na wszystko mam potrzebne dokumenty. Okazało się jednak, że zmieniło się prawo i od nowego roku nie mogę składować w magazynie tego typu towaru. Co miałam z tym zrobić? Przywiozłam to tutaj, na swój prywatny teren. Na kilka chwil, dopóki nie otrzymam pozwolenia. Kiedy tylko będziemy mieć dostęp do odpowiedniego wózka widłowego, jak najszybciej zabierzemy stąd te bele. Przy okazji serdecznie przepraszamy wszystkich mieszkańców Hureczka za ewentualny dyskomfort – podsumowała prezes spółki A. Sudzińska-Koszyk.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    xxx - niezalogowany 2020-03-10 07:55:30

    Panie MG to nie " tony zbelowanej folii " tylko  tony odpadów z folii , które z belowano a za chwilę nastąpi samozapalenie? !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kapuś - niezalogowany 2020-03-10 08:17:22

    widac ze syf.. gosciu dobrze zrobil... to nie kablowanie tylko troska a tytuł artykułu tendencyjny wg mnie napuszcza nie ludzi na pisanie negatywnych komentarzy  mozna tez stwierdzic   ze jest przyzwolenie na tego typu działania aby sie dorobić  na nielegalnym skladowaniu odpadów ...nawet w mediach,brawo zglaszajacy za czujnośc  odwage.minus za tytuł redaktorka...no cóż peremyśl

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tomek - niezalogowany 2020-03-10 08:23:57

    Prymitywne miasto...poczytajcie trochę o recyklingu a jak nie to topcie się we własnych śmieciach. Dobrze, że są ludzie, którzy chcą się tym zajmować a ten czytelnik to zwykły konfident. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości