Budynek przy ulicy Złota Góra po dawnej bursie szkolnej jest własnością jarosławskiego starostwa. Odkąd przestał pełnić funkcję internatu, próbowano przywrócić go do życia, ale bezskutecznie. To to kolejny wstydliwy punkt na mapie Radymna. Czy jest jeszcze szansa na to, by uratować pustostan? Plotka głosi, że tak.
Budynek na Złotej Górze j nazywany jest w Radymnie hotelikiem. To miano przylgnęło do niego z racji funkcji, jaką ostatnio pełnił. W pewnym momencie nieforemny i odrapany obiekt rzeczywiście był wykorzystywany jako baza noclegowa dla robotników – przede wszystkim tych, którzy budowali autostrady. Drogi powstały, robotnicy wyjechali, a budynek straszy[paywall].
– Człowiek się przyzwyczaił, ale rzeczywiście hotelik wygląda źle – mówi jeden z mieszkańców sąsiedniego bloku. – Przede wszystkim szkoda, że stoi pusty i niszczeje, tu dookoła są bloki, mieszkania socjalne, może i hotelik dałoby się przerobić? – zastanawia się.
W podobnym duchu na poprzedniej sesji rady miasta na temat budynku wypowiadał się radny Maciej Lizoń. Jak wynika z wypowiedzi burmistrza Krzysztofa Romana planów przejecia obiektu przez miasto na razie nie ma. Trudno się zresztą dziwić, miasto ma dość problemów zarówno z własnymi budynkami, jak i tymi w centrum Radymna, należącymi do osób prywatnych i przejmowanie kolejnego byłoby dokładaniem sobie zmartwień.
– Są to informacje zasłyszane. Nie są sprawdzone, wiec mogę się mylić i proszę nie brać ich za pewnik – mówił burmistrz K. Roman. – Starostwo stara się ponoć o pozyskanie funduszy oraz zgodę na to, żeby przenieść do tego budynku całe archiwum. Żeby w tej bursie zrobić archiwum gromadzące wszystkie dokumenty starostwa, potrzebna jest zgoda na wyższym szczeblu i o tę starostwo się stara – informował.
Niestety nie udało nam się tej informacji potwierdzić w samym starostwie. Konrad Sawiński z wydziału rozwoju i promocji powiatu Starostwa Powiatowego w Jarosławiu nabrał wody w usta w powyższej sprawie. Nie potwierdza doniesień burmistrza, ani im nie zaprzecza, komentując sprawę lakonicznie słowami: – Starostwo rozważa różne opcje odnośnie zagospodarowania tego budynku..
Pytanie o to, czy aktualnie coś się w sprawie hoteliku w starostwie dzieje, także kwituje wymownym milczeniem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze