Reklama

Chodnik na ul. Kruhel Pełkiński potrzebny od zaraz

25/12/2021 13:39

Mieszkańcy dzielnicy nr 7 sygnalizują potrzebę przebudowy chodnika przy ul. Kruhel Pełkiński. W ich imieniu na ostatniej sesji rady miasta wystąpił Mariusz Walter.

– To temat bardzo ważny dla bezpieczeństwa ruchu zarówno pieszych, jak i pojazdów – mówił na ostatniej sesji rady miasta Mariusz Walter. Zwracał w ten sposób uwagę na odcinek ulicy Kruhel Pełkiński, zaczynający się mniej więcej na wysokości skrzyżowania z ul. Górnoleżajską i ciągnący do zjazdu na obwodnicę Jarosławia.

– Stan jest tragiczny, przejść się nie da[paywall], a nawet jakby się chciało odśnieżyć, to też się nie da. Mieszkańcy chodzą po jezdni, tak samo inwalidzi na wózkach i matki pchające małe dzieci w wózkach, bo się nie da tym chodnikiem przejechać – opisywał sytuację radny, dodając, że problem jest szczególnie palący w okresie jesienno-zimowym, kiedy zmrok zapada szybko, a piesi wychodzący na jezdnię mogą stanowić szczególne zagrożenie.

Biała plama

– Rzeczywiście tak jak – opisywał M. Walter – znajdujący się w tym miejscu chodnik stanowi przedziwną białą plamę w ciągu komunikacyjnym ul. Kruhel Pełkiński. W punkcie, gdzie łączy się z pasem drogowym obwodnicy, zieje spora dziura. Wyżej na łuku drogi stara płyta chodnikowa jest pofałdowana, napiera na nią pobliska skarpa, wystają pędy krzewów. Miejscami płyty mają ubytki. Przejść od biedy się da, ale przebycie odcinka z wózkiem to karkołomny pomysł. Nic dziwnego, że niektórzy wolą zejść na ruchliwą jezdnię.

– Apeluję i proszę, a nie jest to tylko moja prośba, ale mieszkańców całej dzielnicy nr 7 oraz miejscowości na północ od Jarosławia, takich jak Kostków czy Pełkinie, poruszających się tą ulicą. Jest to jedyna ulica, na której chodnik jest tylko z jednej strony – mówił radny. – Myślę, że w skali tak wielkiego budżetu 80 metrów chodnika nie stanowi wielkiego problemu – dodawał.

Reklama

Czy jego sugestie odniosą skutek? Trudno powiedzieć. Odpowiadający na to zapytanie wiceburmistrz Jarosławia ds. infrastruktury technicznej nie złożył żadnej wiążącej deklaracji.

– Rada dzielnicy tego nie zgłaszała – zauważył Wiesław Pirożek. – Ale zainteresujemy się, w którym miejscu jest problemprzedstawiony przez pana radnego – zapowiedział jedynie.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama