W odpowiedzi na rosnącą liczbę incydentów ataków na personel medyczny, Wojewódzki Podkarpacki Szpital Psychiatryczny w Żurawicy rozpoczął cykl szkoleń z zakresu samoobrony. Inicjatywa realizowana jest na mocy porozumienia zawartego z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Rzeszowie.
Szkolenia prowadzone są przez wyspecjalizowaną grupę funkcjonariuszy Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej, którzy dzielą się wiedzą i praktycznymi umiejętnościami w zakresie technik obronnych. Projekt powstał w odpowiedzi na apel środowiska medycznego, które coraz częściej zmaga się z agresją ze strony pacjentów oraz osób z zewnątrz.
– Zajęcia z samoobrony nie tylko zwiększają poczucie bezpieczeństwa naszych pracowników, ale także dają im narzędzia, które mogą wykorzystać zarówno w pracy w wielu sytuacjach, jak i w życiu prywatnym
Reklama
– powiedział dyrektor szpitala Maciej Kamiński...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 62% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze