Od dobrych kilku tygodni bombardujemy się nawzajem informacjami, dotyczącymi debaty między urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą a pretendentem Rafałem Trzaskowskim. Temat skutecznie zastąpił dyskusję o tym, jak wyjść z pandemii. Jak na jesieni ustrzec się przed jej skutkami zarówno zdrowotnymi jak i gospodarczymi.
Nie dowiemy się także przed drugą turą, co kandydaci myślą o nas jako wspólnocie tego samego państwa. Co mają nam do zaoferowania w tej kwestii oprócz zgranych już frazesów typu: będę prezydentem wszystkich Polaków. Emocje bardzo nas podzieliły. Politycy różnych opcji o wiele lepiej i pewniej czują się w okopanych szańcach. Wiedzą, jak emocjami sterować. Jak nas z sobą poróżnić. Ale nie miejmy złudzeń. Tak „robią” politykę wszędzie, wszyscy. Szczególnie w kampaniach wyborczych, gdzie decydują detale, niuanse. Nie jesteśmy wyjątkiem. Może z jednym zastrzeżeniem. Sztaby w dojrzałych demokracjach koncentrują się na słabych stronach konkurenta, a nie na jego wyborcach. Niuans, ale o kapitalnym znaczeniu wspólnotowym.
Rzecz w tym, czy zdajemy sobie sprawę z tego, że nowoczesne kampanie wyborcze to kampanie reklamowe, teatr, igrzyska co powinno nas bronić przed bałwochwalczym podejściem do polityków. Nawet na najwyższych urzędach są takimi samymi ludźmi jak my i nie ma potrzeby palenia im kadzideł lub kadzidełek. Szacunek, respekt – tak. Czołobitność – nie.
Obaj kandydaci do urzędu prezydenta RP walczą o głosy niezdecydowanych. Jeżeli wierzyć sondażom to około siedmiu procent uprawnionych do głosowania. Zawsze byłem ich ciekaw. Także tych, którzy od zawsze na wybory nie chodzą. Przy ostrej polaryzacji poglądów i wysokiej frekwencji w I turze intryguje mnie, jakimi motywami będą kierować się niezdecydowani. Może to najbardziej wymagająca część wyborców? Może nie ulegają emocjom. Spokojnie analizują programy kandydatów. Oby. Na ich barkach, można rzec, spoczywa jakość prezydentury w najbliższych pięciu latach. Dobrze więc się zastanówcie Drodzy Niezdecydowani i rozstrzygajcie o losach Polski razem ze zdecydowanymi.
A tak na marginesie. Żałuję, że do debaty nie doszło. Ona jak w lustrze pokazałaby, kto się nadaje na prezydenta 40. milionowego państwa, a kto nie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.O kogo szczególnie dba Prezydenthttps://tvn24.pl/polska/kogo-ulaskawial-andrzej-duda-na-liscie-jest-95-osob-wsrod-nich-morderca-przestepca-seksualny-handlarze-narkotykow-4630998
Jak Duda przegra jego zwolennicy będą musieli iść do pracy.
wtedy zwolennicy 200+ odpoczną, chyba że emeryci z tego wyżyją. tak psioczyli na 500 a wezma 200 i bedzie dobrze .
200+ to prawdziwa kasza manna dla rodzin wielodzietnych.Za każde wychowane dziecko 200 zł do emerytury.Przy 5 dzieci to 1000 do emerytury a nie jakiś tam zasiłek wymagający ciagłego wypełniania ankiet i urywający się całkowicie gdy dziecko ukończy 18 lat.Pomyśl co lepsze? Stały dodatek do emerytury to prawdziwy skarb
Naiwnością jest oczekiwanie na cuda, których żaden człowiek nie jest w stanie spełnić, a tym bardziej byle pajac, który swoimi obietnicami jedynie chce zapewnić sobie dostatnie życie na koszt społeczeństwa. Panie redaktorze w swoim felietonie nie ujął Pan grupy społecznej, która nie wierzy w bajki i w d....e ma obietnice takich pajaców i tzw. wybory. Zrozumiałem to już w czasach PRL i mam przynajmniej czyste sumienie, bo nie dałem się wciągnąć w grę, i mówiąc kolokwialnie od tych czasów nie popierałem idiotów. Te wszystkie obietnice niech wszyscy sobie wsadzą .... Nikt mi nie będzie kształtował mojego życia, żaden polityk i hipokryta zarazem. A jak zacznie ktoś ograniczać moje prawa, sam się o siebie zatroszczę, nie potrzeba mi pasożytów, którzy uczynili z polityki sposób na życie.
Panie Wielgucki redaktorze naczelny ZP pytam gdzie jest artykół o aresztowanym sędzi sadu okregowego w Przemyślu ? Cala polska o tym trąbi tylko w lokalnej gazecie jest cisza.
Ja już zadecydowałem !!!YOUTUBE.COM - WŁOCHATY - LEPSZY MARTWY NIŻ WYBRANY
''jak wyjść z pandemii i ustrzec się przed jej skutkami zarówno zdrowotnymi jak i gospodarczymi''Przecież piszę już o tym od dłuższego czasu, ale jak to się mawia;'' Pluj k....e w oczy to powie ci że deszcz pada'', czy jakoś tak ?!? I jestem konsekwentny i dalej będę robił swoje czyli wskazywał jak to wszystko działa i pracuje oraz jakie są tego efekty etc.ŹRÓDŁEM COVID - 19 JEST PRZEMOC WOBEC ZWIERZĄT - KRYTYKA POLITYCZNA.PLCIEPŁE MIĘSO I KORONAWIRUS - OKO.PRESSPRZEMYSŁOWY CHÓ ZWIERZĄT JEDNYM Z GŁÓWNYCH CZYNNIKÓW RYZYKA GLOBALNYCH PANDEMII - ROSLINNIEJEMY.ORGCHCESZ WZMOCNIĆ ODPORNOŚĆ W CZASIE KORONAWIRUSA? NIE JEDZ MIESA - GREEN-NEWS.PLpatrz też komentarze pod artykułem:MAMY POD GÓRKĘ ALE DAMY RADĘ - ZYCIE.PLPs, Pamiętajcie, jak jest napisane, ten kto nie chce słuchać, będzie musiał poczuć !!!
Zgadzam się z wojo ,brak artykułu na temat sędziego to prawdziwy skandal.
"Wszechwiedzący "tzw tadeuszu , napisałeś ,że ciągle trzeba wypełniać jakieś ankiety . Otóż , dowiedz się ,że właśnie w tym półroczu nie trzeba już wypełniać żadnych , ale to żadnych papierów . I CO TY OSZUŚCIE - NAPISAŁEŚ NIEPRAWDĘ , DLATEGO OSZUŚCIE. To są fakty . Możesz sobie sprawdzić .
O kogo szczególnie dba Prezydenthttps://tvn24.pl/polska/kogo-ulaskawial-andrzej-duda-na-liscie-jest-95-osob-wsrod-nich-morderca-przestepca-seksualny-handlarze-narkotykow-4630998
Jak Duda przegra jego zwolennicy będą musieli iść do pracy.
wtedy zwolennicy 200+ odpoczną, chyba że emeryci z tego wyżyją. tak psioczyli na 500 a wezma 200 i bedzie dobrze .