W pierwszym zdarzeniu jadąca na sygnałach karetka na skrzyżowaniu zderzyła się z fiatem. Chwilę później w tym samym miejscu inna karetka w takich samych okolicznościach zderzyła się z volkswagenem.
Do wypadków doszło między godz. 18.30 a 19.30 w Rzeszowie.
I – 31-letni kierujący jechał na sygnałach ul. Powstańców Warszawy w kierunku ul. Armii Krajowej i na skrzyżowaniu z ul. Sikorskiego zderzył się z fiatem croma. Karetka wjechała na pas zielenie i potraciła pieszą znajdującą się na chodniku pomiędzy jezdniami. Poszkodowani zostali kierujący fiatem, 40-letni ratownik medyczny oraz 66-letnia piesza. Przewożona karetką pacjentka wyszła ze zdarzenia bez szwanku.

II – chwilę później w tym samym miejscu karetka, która jechała udzielić pomocy uczestnikom wcześniejszego zdarzenia, wjeżdżając na skrzyżowanie, zderzyła się z jadącym ul. Sikorskiego volkswagenem. Ucierpieli jadący w karetce lekarz, 40-letni mieszkaniec Rzeszowa, oraz 30-letni ratownik medyczny.
Obie karetki jechały na sygnałach uprzywilejowania. Dla ich kierunku jazdy sygnalizator wskazywała czerwone światło, a dla kierujących samochodami osobowymi – zielone.
Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Ustaleniem okoliczności wypadków zajmą się funkcjonariusze z referatu ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze