12 lipca 2024 roku to wyjątkowy dzień dla pani Marii Bobko z Kosienic. To właśnie wtedy obchodziła stulecie swoich urodzin.
Świętowanie rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym, skąd zebrani udali się prosto do Domu Ludowego w Kosienicach, by wspólnie z jubilatką uczcić tę wyjątkową okoliczność. Oprócz dzieci, wnucząt i prawnucząt, w gronie gości znaleźli się: wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk oraz kierownik USC Andrzej Kasper.
Pani Maria, jak czytamy w biogramie opracowanym przez UG w Żurawicy, większość swojego życia pracowała na roli, gdzie każdy dzień był świadectwem ciężkiej pracy. Jeden z rozdziałów życia mieszkanki Kosienic zapisywany był w dworze Czartoryskich, gdzie służyła będąc młodą dziewczyną.
Jubilatka doczekała się trójki dzieci, siedmiorga wnucząt i tylu samo prawnucząt. Jak podaje – to właśnie oni są jej największym skarbem i źródłem nieustającej radości. A tej nie brakuje, pani Maria jest bowiem obdarzona pozytywnym nastawieniem do życia, a jej humor jest zaraźliwy.
Jako redakcja, życzymy nieustannych powodów do radości, niegasnącej pogody ducha i dobrego zdrowia na dalsze, długie lata życia!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze