W miniony weekend w Cieszanowie policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
W piątek około godz. 18 funkcjonariusze z posterunku w Cieszanowie zatrzymali do kontroli kierowcę renault. Funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol i przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy. Alkomat wykazał u 40-latka ponad 2 promile.
Natomiast w niedzielę tuż po godz. 12 policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę seata. Ponieważ i w tym przypadku wyczuli od kierowcy alkohol, sprawdzili stan jego trzeźwości. 52-letni mieszkaniec gminy Cieszanów miał ponad promil alkoholu w organizmie.
– W obydwu przypadkach zatrzymano im prawa jazdy. Wkrótce nieodpowiedzialni kierowcy usłyszą zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i za swoje czyny odpowiedzą przed sądem – informuje sierż. sztab. Monika Tomczyszyn-Pachołek, oficer prasowy KPP w Lubaczowie.
Przypominamy: kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienie wolności do 2 lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od roku do 10 lat.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze