Reklama

Eurobusu przygotowania do sezonu

09/09/2022 14:54

Wraz z początkiem sierpnia br. beniaminek pierwszoligowych, futsalowych rozgrywek Eurobus Przemyśl rozpoczął przygotowania do nowego wyzwania – występów na zapleczu ekstraklasy.

Po znakomitym sezonie w drugiej lidze i awansie na wyższy szczebel zawodnicy dostali czas na zasłużony odpoczynek. W jego trakcie zespół wziął udział w Mistrzostwach Podkarpacia w beach soccerze oraz wystąpił na turnieju charytatywnym organizowanym przez ŻP w Birczy, w których zajął odpowiednio trzecie i pierwsze miejsce.  W połowie wakacji przerwa dla podopiecznych Roberta Kurosza dobiegła końca. 25 lipca br. odbył się oficjalny trening, rozpoczynający przygotowania. To w połączeniu z grami kontrolnymi mają za zadanie ukształtować formę i strategię na nadchodzące spotkania.

Pierwszy poważny sparing podopieczni R. Kurosza rozegrali z pięciokrotnym mistrzem Polski, Clearexem Chorzów. Mimo że wynik 8:0 dla chorzowian może wskazywać na pogrom, to jednak trenerzy po spotkaniu podkreślali, że nie było to łatwe spotkanie dla obu zespołów. Siódma ekipa zeszłorocznej ekstraklasy futsalowej to nie jedyny przeciwnik wysokiej klasy na drodze do sezonu zasadniczego dla busiarzy. 29 sierpnia br. przyszedł bowiem czas na 4. drużynę słowackiej futsalowej ekstraklasy. Wyjazdowy mecz z Podporem Pohyb Koszyce był kolejnym bardzo cennym doświadczeniem dla Eurobusu. Sparing był bardzo wyrównany i mimo lepszego początku gospodarzy, beniaminek zaplecza polskiej ekstraklasy nie poddał się i przemyślanie wrócili od południowych sąsiadów z podniesionymi głowami po minimalnej porażce 5:4.

Reklama

Lubelscy akademicy na dzień dobry

Przygotowania nabierają tempa, ponieważ już 24 września br. rozpoczyna się pierwszy sezon Eurobusu Przemyśl w I lidze futsalu. Na inaugurację przemyślanie zagrają mecz domowy z zespołem AZS UMCS-u Lublin. Oprócz tego zespołu w grupie południowej I ligi są także drużyny z: Polkowic, Rzeszowa, Tarnowa, Gliwic, Zielonej Góry, Rudy Śląskiej, Krakowa, Siemianowic Śląskich, Nowin oraz Tych. 12 zespołów, z których jeden awansuje, a dwa ostatnie spadną do niższej klasy rozgrywkowej.


MiW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama