20 funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Przemyślu przystąpiło do akcji honorowego oddawania krwi. Odpowiedzieli w ten sposób na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, które prosi krwiodawców o zgłaszanie się do punktów poboru. W okresie pandemii, spadła bowiem liczba osób oddających krew.
– Pomimo ogromnego postępu w medycynie, krwi wciąż nie da się niczym zastąpić. Bez niej najcięższe operacje nie byłyby możliwe, dlatego należy pamiętać, że jest ona najcenniejszym darem, jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi. Pandemia COVID-19 nie zmniejsza zapotrzebowania na krew. Wciąż ktoś na nią czeka w związku z innymi chorobami, wypadkami. Nie możemy obojętnie przejść obok tych, którym chwila naszego czasu i kilka kropel krwi może uratować życie – mówi Joanna Mendygral, rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego w Przemyślu.
Do akcji[paywall] krwiodawstwa przystąpiło dwudziestu funkcjonariuszy z rożnych działów przemyskiego ZK. Do przemyskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zgłaszali się 20 i 21 maja.
– Nie jest to pierwsza taka akcja, którą organizują funkcjonariusze Służby Więziennej, jednak w tym szczególnym okresie bardzo potrzebna. Podobne akcje cyklicznie organizowane są przez przedstawicieli służb mundurowych z Przemyśla – zauważa J. Mendygral.
Należy zaznaczyć, że w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, pobór krwi odbywa się ze szczególnym uwzględnieniem rygorów sanitarnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.ale wyczyn , no matko !!!! Ile ludzi dziennie oddaje krew i nie jest to nigdzie odnotowane. Bez przesady chcieli to oddali !!! Artykuł naprawdę na upchaj :(
BRAWO WY !!!
ale wyczyn , no matko !!!! Ile ludzi dziennie oddaje krew i nie jest to nigdzie odnotowane. Bez przesady chcieli to oddali !!! Artykuł naprawdę na upchaj :(