Reklama

Gałąź zwisa od wielu tygodni. W końcu spadnie na alejkę [ZDJĘCIA]

Podczas jednej z wichur, jaka przeszła nad Przemyślem co najmniej kilka tygodni temu, ucierpiało sporo drzew w Parku Miejskim im. Mariana Strońskiego. Dlaczego nikt z miejskich służb nie pofatygował się, aby obejrzeć „krajobraz po burzy”?

Nie czepiamy się ogółu. Bo ogólny widok zrewitalizowanego kilkanaście lat temu miejskiego parku jest dramatyczny. Zaniedbany, niedoglądany, brudny, zachwaszczony, z trawą po pas. Kolejne próby interwencji najczęściej pełzną na niczym. Odpowiedzi niemal zawsze są takie same: nie ma pieniędzy albo problemy nadto demonizujemy. To standard.

Dlatego z pełną świadomością, by nie rzec premedytacją, w poniższej sprawie nie kontaktowaliśmy się z nikim odpowiedzialnym za taki, a nie inny stan rzeczy. To nie ma sensu. Odpowiedź znamy. Tyle, że w tym wypadku nie chodzi o wielkie kwoty, a o sumienność i wykonywanie swoich obowiązków.

Reklama

Wzdłuż jednej z alejek w miejskim parku, nieopodal kapliczki Matki Boskiej, rośnie potężne drzewo. Po jednej z wichur, jaka przetoczyła się przez miasto, wiatr złamał sporych rozmiarów gałąź. Ta jednak utknęła, zawiesiła się niemal na szczycie drzewa. Zwisa praktycznie tuż nad alejką. Zdążyła już zeschnąć (!), ale wciąż jest niebezpieczna dla spacerowiczów. Jeśli spadnie, to spadnie na alejkę[paywall].. A jeśli w tym momencie w tamtym miejscu będzie ktoś przechodził, może dojść do tragedii. To niemożliwe, aby nikt ze służb porządkowych tego nie zauważył... No chyba, że nikt tam od dłuższego czasu nie zagląda, nie robi przeglądów lub drobnych napraw... Wnioski pozostawiamy Wam, drodzy Czytelnicy.

Chyba podobnie jest w przypadku pieszych traktów na Wzgórzu Zamkowym, nieopodal Zamku Kazimierzowskiego. To piękne, klimatyczne miejsce, ale problemem są... ławki. Spróchniałe deski, pełne ptasich odchodów i innego brudu. Strach na nich usiąść i delektować się miejscem.

Reklama

Naprawdę to nie kosztuje wiele. Na pewno nie tyle, żeby odpowiadać, iż... nie ma na to pieniędzy! Wystarczy sumienne wykonywanie swoich obowiązków i minimum chęci.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/09/2024 18:02
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kgocko_585 2024-09-12 21:10:24

    Nieudolne służby miejskie. Nieudolny Prezydent, który je nadzoruje

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości