Reklama

Gimnazjaliści poznawali pracę analityków laboratoryjnych Służby Celnej

Uczniowie Gimnazjum nr 4 wzięli udział w niecodziennej lekcji przygotowanej przez Służbę Celną.

40 gimnazjalistów poznawało tajniki pracy Służby Celnej. Odwiedzili  pracownię analityków laboratoryjnych pełniących służbę w Laboratorium Celnym przemyskiej izby celnej – jednego z 5 działających w Polsce, w którym badane są m.in. alkohol, narkotyki, dopalacze, leki, nawet dziecięce zabawki. – Uczniowie podczas bezpośrednich rozmów z funkcjonariuszami laboratorium przekonali się, że często niewinnie wyglądające produkty, zwłaszcza po okazyjnie niskich cenach, mogą zawierać w swym składzie niedozwolone czy zagrażające zdrowiu a nawet życiu substancje. To często potwierdzają wyniki badań prowadzonych właśnie w laboratorium celnym – informuje serwis IC w Przemyślu. 

Reklama
Funkcjonariusze przestrzegali także przed kupowaniem towaru pochodzącego z nieznanego źródła i stosowaniem dopalaczy.  Uczniowie dowiedzieli się, że to właśnie laboratoryjne badania zarekwirowanych przez Służbę Celną w 2014 r. woreczków z „Cząstką Boga” potwierdziły, że zawierają one niebezpieczne substancje.

 Młodzieży wysłuchała też pogadanki na temat problemów i zagrożeń, jakie niesie ze sobą uzależnienie od gier hazardowych. Statystyki pokazują, że wśród graczy w wieku 15 – 18 lat 12,3 % ma problem z hazardem.


fot.serwis IC Przemyśl
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości