Uczniowie Gimnazjum nr 4 wzięli udział w niecodziennej lekcji przygotowanej przez Służbę Celną.
40 gimnazjalistów poznawało tajniki pracy Służby Celnej. Odwiedzili pracownię analityków laboratoryjnych pełniących służbę w Laboratorium Celnym przemyskiej izby celnej – jednego z 5 działających w Polsce, w którym badane są m.in. alkohol, narkotyki, dopalacze, leki, nawet dziecięce zabawki. – Uczniowie podczas bezpośrednich rozmów z funkcjonariuszami laboratorium przekonali się, że często niewinnie wyglądające produkty, zwłaszcza po okazyjnie niskich cenach, mogą zawierać w swym składzie niedozwolone czy zagrażające zdrowiu a nawet życiu substancje. To często potwierdzają wyniki badań prowadzonych właśnie w laboratorium celnym – informuje serwis IC w Przemyślu.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze