Policjanci zatrzymali 14 pseudokibiców lokalnych drużyn piłkarskich. Usłyszeli zarzuty udziału w bójce i w nielegalnym zbiegowisku.
W sobotę około godz. 9 policjanci dostali zgłoszenie o zjeżdżających się samochodach i gromadzących się na drodze między Dębicą a Straszęcinem osobach.
Na miejscu zastali grupę kilkudziesięciu osób, z których część już brała udział w bójce, blokując przy okazji przejazd drogą. Część z nich zamaskowana była kominiarkami lub szalikami na twarzach, dłonie mieli owinięte bandażami.
Na widok radiowozów część pseudokibiców zaczęła uciekać, odjeżdżając samochodami, lub rozbiegając się w różnych kierunkach. Policjanci złapali 14 osób w wieku od 18 do 31 lat z różnych rejonów Podkarpacia. Wszyscy zatrzymani noc spędzili w policyjnym areszcie. Wczoraj prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór, a dzisiaj postawiono im zarzuty udziału w bójce oraz w nielegalnym zbiegowisku. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Policjanci wciąż ustalają tożsamość pozostałych uczestników ustawki.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze