Przemyśl był miejscem XI Ogólnopolskiego Spotkania Seniorów Związku Harcerstwa Polskiego. 47 osób z 10 chorągwi ZHP zjechało nad San, by powspominać dawne czasy i poznać historię i zabytki naszego regionu.
Kilkudniowy zjazd miał miejsce pod koniec sierpnia br. Do Przemyśla zjechała harcerska starszyzna reprezentująca chorągwie: kielecką, kujawsko-pomorską, lubelską, łódzką, małopolską, stołeczno-warszawską, wielkopolską, pomorską, zachodnio-pomorską i śląską. Bazę noclegową i wypadową stanowił hotel „Pod Białym Orłem”.
Wydarzenie zainaugurowała msza św. w przemyskiej archikatedrze. Po niej uczestnicy spotkania zwiedzili jej podziemia. W ramach zjazdu harcerze seniorzy mieli okazję zwiedzić Przemyśl i okoliczne atrakcje, odwiedzając m.in. Kalwarię Pacławską, Arłamów czy Krasiczyn.
W codziennych świecowiskach (spotkaniach harcerzy w zaciemnionym pomieszczeniu przy zapalonych świecach) z towarzyszeniem gitar brali udział seniorzy hufca przemyskiego i harcerze z 5. Przemyskiej Drużyny Starszoharcerskiej im. hm Zbigniewa Grochowskiego. Nad całością spotkania czuwała natomiast dh hm Krystyna Żydowicz oraz komendant spotkania phm Józef Naziemiec.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Chyle czuło dla takich ludzi.A kto pamieta Pana Tadeusza Dobrowoiskiego"Siuksa,KTORY DO SMIERCI BYL HARCERZEM
Chyle czuło dla takich ludzi.A kto pamieta Pana Tadeusza Dobrowoiskiego"Siuksa,KTORY DO SMIERCI BYL HARCERZEM