Reklama

Indeks na wymarzoną psychologię ma już w kieszeni. Zdobyła go dzięki pasji


Psychologia jest jednym z najbardziej obleganych kierunków, o jedno miejsce walczy nawet 30 kandydatów. Natalia Drzymała z Przemyśla o wymarzony indeks jest już spokojna. Zapewniło go jej 1. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Psychologicznej Psyche Challengers.


Natalia Drzymała jest tegoroczną maturzystką Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Markiana Szaszkiewicza w Przemyślu. Osobą o wrażliwej duszy, rozmiłowaną w swoich pasjach. A tymi są psychologia i rysunek. Od początku w jej coraz śmielszych poczynaniach wspiera ją szkolna psycholog Ewelina Białoch-Tereszak, która, znając zainteresowania swojej podopiecznej, namówiła ją do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Psychologicznej Psyche Challengers, organizowanej przez WSB-NLU w Nowym Sączu. Obie strony nadają na podobnych falach, połączyło je podobne postrzegania świata i wspólne pasje (pani Ewelina z wykształcenia jest nie tylko psychologiem, ale też magistrem sztuki). Zgłoszenie wysłały praktycznie w ostatnim momencie przed zamknięciem terminu.

Nagrodą za pierwsze miejsce w olimpiadzie jest indeks na Uczelnię WSB- NL w Nowym Sączu lub na uczelnię krakowską. Natalia zagwarantowała go sobie, zajmując 1. miejsce. Zdecydowała się na tę drugą lokalizację, by móc tajniki psychologii zgłębiać w jednym z wiodących ośrodków akademickich. Walka o finał, a potem o laur zwycięstwa nie była łatwa. W rywalizacji zmierzyło się blisko 300 uczniów z całej Polski. Pierwszy etap przeszło z sukcesem 51. Finał okazał się realny dla 10 osób, w tym Natalii. Zdobyła w nim maksymalną liczbę punktów. Włożyła w przygotowania sporo pracy własnej, pracowała też pod kierunkiem swojej mentorki. Zaprocentowały na teście i podczas pisania eseju oraz części ustnej.

Reklama

Nie tylko psychologia

Skąd u tak młodziutkiej osoby pasja do zgłębiania ludzkiej natury?

– Już od dawna ciekawiły mnie takie kwestie, jak działa ludzki umysł. Ostatnio zagłębiłam się też w psychologię kliniczną. Powodem była własna ciekawość. O studiach psychologicznych myślałam od dawna, więc nawet gdybym nie wygrała indeksu i tak startowałabym na ten kierunek, choć nie ukrywam, że pasjonuję się także sztuką, więc miałam pewien dylemat - mówi.

Tu warto wtrącić, że uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Markiana Szaszkiewicza w Przemyślu jest ubiegłoroczną laureatką Stypendium Twórczego Miasta Przemyśla w kategorii sztuki plastyczne. Otrzymała je na realizację projektu „S(super) A(atmosfera) N(na) Zawsze w Przemyślu – teraz mówi młodzież”, który w zamyśle autorki...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 19% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/05/2026 11:20
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama