Psychologia jest jednym z najbardziej obleganych kierunków, o jedno miejsce walczy nawet 30 kandydatów. Natalia Drzymała z Przemyśla o wymarzony indeks jest już spokojna. Zapewniło go jej 1. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Psychologicznej Psyche Challengers.
Natalia Drzymała jest tegoroczną maturzystką Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Markiana Szaszkiewicza w Przemyślu. Osobą o wrażliwej duszy, rozmiłowaną w swoich pasjach. A tymi są psychologia i rysunek. Od początku w jej coraz śmielszych poczynaniach wspiera ją szkolna psycholog Ewelina Białoch-Tereszak, która, znając zainteresowania swojej podopiecznej, namówiła ją do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Psychologicznej Psyche Challengers, organizowanej przez WSB-NLU w Nowym Sączu. Obie strony nadają na podobnych falach, połączyło je podobne postrzegania świata i wspólne pasje (pani Ewelina z wykształcenia jest nie tylko psychologiem, ale też magistrem sztuki). Zgłoszenie wysłały praktycznie w ostatnim momencie przed zamknięciem terminu.
Nagrodą za pierwsze miejsce w olimpiadzie jest indeks na Uczelnię WSB- NL w Nowym Sączu lub na uczelnię krakowską. Natalia zagwarantowała go sobie, zajmując 1. miejsce. Zdecydowała się na tę drugą lokalizację, by móc tajniki psychologii zgłębiać w jednym z wiodących ośrodków akademickich. Walka o finał, a potem o laur zwycięstwa nie była łatwa. W rywalizacji zmierzyło się blisko 300 uczniów z całej Polski. Pierwszy etap przeszło z sukcesem 51. Finał okazał się realny dla 10 osób, w tym Natalii. Zdobyła w nim maksymalną liczbę punktów. Włożyła w przygotowania sporo pracy własnej, pracowała też pod kierunkiem swojej mentorki. Zaprocentowały na teście i podczas pisania eseju oraz części ustnej.
Skąd u tak młodziutkiej osoby pasja do zgłębiania ludzkiej natury?
– Już od dawna ciekawiły mnie takie kwestie, jak działa ludzki umysł. Ostatnio zagłębiłam się też w psychologię kliniczną. Powodem była własna ciekawość. O studiach psychologicznych myślałam od dawna, więc nawet gdybym nie wygrała indeksu i tak startowałabym na ten kierunek, choć nie ukrywam, że pasjonuję się także sztuką, więc miałam pewien dylemat - mówi.
Tu warto wtrącić, że uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Markiana Szaszkiewicza w Przemyślu jest ubiegłoroczną laureatką Stypendium Twórczego Miasta Przemyśla w kategorii sztuki plastyczne. Otrzymała je na realizację projektu „S(super) A(atmosfera) N(na) Zawsze w Przemyślu – teraz mówi młodzież”, który w zamyśle autorki...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 19% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze