Poradnik dla niecierpliwych. Wczesne terminy siewu nasion roślin ozdobnych uprawianych z rozsady w szklarniach, pod namiotami foliowymi i w ciepłych inspektach.
Większość nasion roślin ozdobnych wysiewa się wiosną, w marcu lub w kwietniu. Ale najbardziej niecierpliwi ogrodnicy produkcję rozsad mogą rozpocząć już w styczniu. Styczniowy wysiew ma sporo zalet. Przede wszystkim – przyspiesza kwitnienie oraz zużywa mniej nasion. Dzięki temu, że wcześniej wiemy, co wzeszło, a co nie, możemy dokładniej zaplanować, jak będzie wyglądał nasz ogródek. Nie musimy się martwić o przypadkowe wymieszanie kwiatów na rabatach czy problemy z kiełkowaniem spowodowane przymrozkami.
Piątka szklarniowa
Begonia stale kwitnąca, lobelia przylądkowa, petunia ogrodowa, szałwia błyszcząca, żeniszek meksykański to rośliny, u których wegetacja i czas do wejścia w kwitnienie trwa najdłużej. Pierwsze kwiaty pojawiają się niemal po 4 miesiącach od wysiewu nasion. Jeśli wysiejemy je już teraz, ich kwiaty będziemy mogli podziwiać tuż po posadzeniu samodzielnie przygotowanej rozsady do gruntu (zazwyczaj w drugiej połowie maja, po tzw. zimnych ogrodnikach).
Rośliny wysiewamy do skrzynek na parapetach okiennych lub w ogrzewanych szklarniach. Siejemy rzutowo, a nasiona przykrywamy cienką warstwą piasku i niezbyt obficie spryskujemy wodą. Dla zapewnienia optymalnej wilgoci i temperatury (ok. 20 – 22 st. C) pojemniki przykrywamy szybą lub folią. Siewki można przepikować, gdy wytworzą po dwa listki (po ok. 3 tygodniach).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.O fajnie, mój artykuł łączy się z ty tematem: www. ogrodo... [reklama - link osunięty przez moderatora]
O fajnie, mój artykuł łączy się z ty tematem: www. ogrodo... [reklama - link osunięty przez moderatora]