Lipiec i sierpień to idealny czas na zbiór dojrzewających w tych miesiącach ziół. Są naturalnym wsparciem dla naszego zdrowia, a zbierane o właściwej porze zachowują wszystkie lecznicze właściwości. Na zgromadzenie zapasów do domowej apteczki warto wykorzystać wakacyjny urlop.
Zanim zaczniesz

W sierpniu zbieramy przede wszystkim w pełni dojrzałe owoce: kminku zwyczajnego, kolendry siewnej, bzu czarnego, aronii czarnoowocowej, borówki brusznicy, ostrężyny, rokitnika. Na przełomie sierpnia i września można zbierać tzw. pozorne owoce róż: dzikiej, girlandowej, pomarszczonej.
Przez całe lato, w miarę dojrzewania i kwitnienia, możemy gromadzić m.in. zioła pospolite – czosnek, krwawnik, lebiodkę, rumianek; lekarskie – mniszek, rozmaryn, ogórecznik, szałwię i nagietek; rdest ptasi, skrzyp polny, pokrzywę i wrotycz zwyczajny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Moja mięta rozwija się bardzo dobrze, nie wiem czy wpływ miała na to zmiana stanowiska, czy też może to, że w tym roku kupiłam pojemnik na deszczówkę w przydomu.pl i podlewam właśnie tylko deszczówką moje rośliny ;)
Moja mięta rozwija się bardzo dobrze, nie wiem czy wpływ miała na to zmiana stanowiska, czy też może to, że w tym roku kupiłam pojemnik na deszczówkę w przydomu.pl i podlewam właśnie tylko deszczówką moje rośliny ;)
aha