Ponad 1 tys. 200 wolontariuszy, tysiące ręcznie zrobionych żonkili, wielka mobilizacja jarosławian. A owoce? Imponująca kwota 180 tys. zł, która wspomoże Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Jarosławiu. Jarosławskie Pola Nadziei odbyły się po raz 9.
Ta piękna akcja trwa w Jarosławiu od 2017 r. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Jarosławiu działające przy parafii pw. Chrystusa Króla oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Jarosławskiego Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu.
Każdego roku wielu ludzi dobrej woli (w tym roku było ich ponad 1 tys. 200 wolontariuszy) włącza się w pomoc i kwestuje przed sklepami (sobota) oraz przed kościołami (niedziela), wręczając przy tym ręcznie robione żonkile – kwiaty symbolizujące nadzieję oraz troskę o dobro drugiego człowieka. W tym roku w przedsięwzięcie włączyli się również podopieczni i pracownicy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie. Żonkile wykonali zaś głównie dzieci oraz pensjonariusze dziennych domów seniora w Jarosławiu i Radymnie.
Sobota, 26 kwietnia br., była pierwszym dniem zbiórki. Wolontariusze (głównie uczniowie oraz nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych) kwestowali przed sklepami oraz w galerii handlowej. Do oznakowanych skarbonek zebrali 54 tys. 778 zł.
W drugi dzień kwesty, czyli niedzielę, 27 kwietnia br., akcja objęła swoim zasięgiem cały powiat jarosławski i została przeprowadzona przy kościołach.
Ostatecznie udało się zgromadzić 180 tys. zł. Tegoroczna zbiórka zakończyła się wyjątkowym koncertem „Z serca dla serca”, podczas którego wystąpili uczniowie jarosławskich szkół pod przewodnictwem nauczyciela Tomasza Dębickiego, solistki Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki oraz Schola Dominikańska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze