W tym roku w rajdzie charytatywnym „Złombol” do Tunezji weźmie udział dwie ekipy z naszego regionu: Załoga Żuka „Dzikiego Billa” oraz „Dragon Team” w Polonezie. Rajd rusza w niedzielę, 25 września.
„Złombol” to ekstremalna wyprawa samochodami peerelowskiej produkcji lub konstrukcji. Celem rajdu jest zbiórka pieniędzy na zakup rzeczy dla dzieci z domów dziecka. Darczyńcy umieszczają swoje logo firmowe lub zdjęcia na pojazdach, a także wpłacają pieniądze na konto fundacji.
Tegoroczny start jest w Katowicach, a meta całego rajdu w Tunezji. W trakcie rajdu nie ma mechaników, pomocy, lawety. Każdy z uczestników jest zdany na siebie i swój zespół – ewentualne usterki naprawiają tym, co mają pod ręką. Auta nie są tuningowane czy ulepszane, najważniejsze jest to, aby dojechały na metę i wróciły w całości. Brakuje w nich klimatyzacji, nie mają spektakularnych silników, ale mają w sobie to „coś”, co wyróżnia je spośród nowoczesnych konstrukcji. Tegoroczna edycja rajdu jest już 10. z kolei, a zainteresowanie nim wciąż rośnie.
Pieniądze uzyskane od darczyńców i samych uczestników łącznie wyniosły już około 2,5 mln złotych. Są marki, które dominują liczebnością, na przykład polonezy, żuki i fiaty, lecz pojawiają się też syrenki, trabanty, Nysy czy łady.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze