Reklama

Kłopot ze śmieciami. Jak dotrzeć do kontenera?

24/02/2020 18:00

Problem śmieci ostatnio często pojawiał się na łamach ŻP, zwykle w kontekście opłat za ich odbiór. Tym razem nie chodzi o pieniądze, tylko o problem z brakiem dojazdu umożliwiającego odbiór nieczystości. Rzecz dotyczy kamienicy numer 13 przy ulicy Dworskiego.

– Tuż po wojnie moi rodzice kupili tę kamienicę – opowiada pani Kazimiera, która dzisiaj jest współwłaścicielką nieruchomości. – Potem państwo nam ją zabrało i dopiero w latach dziewięćdziesiątych kamienica wróciła do naszej rodziny. Pomiędzy naszą kamienicą a następną, numer piętnaście, jest wąski przesmyk, który przez wiele lat służył jako łącznik ulicy Dworskiego z Mickiewicza. Nie była to jakaś oficjalna droga, ale wszyscy z tego skrótu korzystali[paywall]. Korzystali również pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, którzy pomiędzy kamienice zajeżdżali po odbiór śmieci z pojemników ustawionych na tyłach obu budynków. Niedawno okazało się, że jest to już niemożliwe, gdyż wspólnota z piętnastki zagrodziła swój teren, co uniemożliwiło wjazd samochodu po odbiór śmieci. Zrobili to zgodnie z prawem, tak jak przebiegają granice ich działki. Problem w tym, że teraz po śmieci z naszej kamienicy można dojechać jedynie od strony Mickiewicza, ale to nie rozwiązuje sprawy. Wąski dojazd jest często zastawiony autami osobowymi i duża śmieciarka nie może dotrzeć do pojemnika, a to jedyna droga. Kiedy poszłam interweniować w różnych urzędach, okazało się, że ta droga oficjalnie nie istnieje. Na mapach katastralnych widać jej podział na czterech właścicieli przylegających posesji. Zatem znalazłam się w sytuacji bez wyjścia – żali się kobieta.

Kwadratura koła

Będąc na miejscu, potwierdziliśmy, że dojazd śmieciarki od strony Mickiewicza praktycznie nie jest możliwy, zwłaszcza teraz, gdy trwa rozbudowa sądu i zlikwidowany został parking dla pracowników sądu i urzędu. Zostawiają więc samochody, gdzie tylko mogą, blokując dojazd. Dzisiaj w kamienicy numer trzynaście mieszka pięć rodzin, więc łatwo wyliczyć, ile wytwarzają odpadów i jak często należy opróżniać pojemnik. Tylko jak do niego dojechać? Prawdopodobnie pozostało tylko dochodzenie w sądzie o przywrócenie służebności drogi, ale znając życie, nie jest to proste i może długo potrwać.


Problem ilustruje mapka katastralna. Czerwone linie oznaczają obrys budynków, a niebieskie granice działek.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Sensacja życie Podkarpacie - niezalogowany 2020-02-24 22:14:51

    Przesuncie pojemnik o bedzie dojazd OMG sensacja !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    xxx - niezalogowany 2020-02-24 22:17:27

    Gdzie jest napisane ze ma stac w tym miejscu a nie tam gdzie maja dojazd ludzie afera śmieciowa  tragedia ŻP zmiencie branże

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Dwr15 - niezalogowany 2020-02-25 00:05:19

    Ciekawe kiedy mieszkańcy wynosili śmieci od ulicy ? Przypomnijcie bo od kiedy tu mieszkam sobie nie przypominam (chodzą piwnicą) pani właścicielka nie zgodziła się dołożyć do drogi więc na co liczyła że wszystko spadnie jej jak zawsze za free ? Pozdrawiam, mieszkanka z pod 15tki :) 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości