Problem śmieci ostatnio często pojawiał się na łamach ŻP, zwykle w kontekście opłat za ich odbiór. Tym razem nie chodzi o pieniądze, tylko o problem z brakiem dojazdu umożliwiającego odbiór nieczystości. Rzecz dotyczy kamienicy numer 13 przy ulicy Dworskiego.
– Tuż po wojnie moi rodzice kupili tę kamienicę – opowiada pani Kazimiera, która dzisiaj jest współwłaścicielką nieruchomości. – Potem państwo nam ją zabrało i dopiero w latach dziewięćdziesiątych kamienica wróciła do naszej rodziny. Pomiędzy naszą kamienicą a następną, numer piętnaście, jest wąski przesmyk, który przez wiele lat służył jako łącznik ulicy Dworskiego z Mickiewicza. Nie była to jakaś oficjalna droga, ale wszyscy z tego skrótu korzystali[paywall]. Korzystali również pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, którzy pomiędzy kamienice zajeżdżali po odbiór śmieci z pojemników ustawionych na tyłach obu budynków. Niedawno okazało się, że jest to już niemożliwe, gdyż wspólnota z piętnastki zagrodziła swój teren, co uniemożliwiło wjazd samochodu po odbiór śmieci. Zrobili to zgodnie z prawem, tak jak przebiegają granice ich działki. Problem w tym, że teraz po śmieci z naszej kamienicy można dojechać jedynie od strony Mickiewicza, ale to nie rozwiązuje sprawy. Wąski dojazd jest często zastawiony autami osobowymi i duża śmieciarka nie może dotrzeć do pojemnika, a to jedyna droga. Kiedy poszłam interweniować w różnych urzędach, okazało się, że ta droga oficjalnie nie istnieje. Na mapach katastralnych widać jej podział na czterech właścicieli przylegających posesji. Zatem znalazłam się w sytuacji bez wyjścia – żali się kobieta.

Problem ilustruje mapka katastralna. Czerwone linie oznaczają obrys budynków, a niebieskie granice działek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przesuncie pojemnik o bedzie dojazd OMG sensacja !!!
Gdzie jest napisane ze ma stac w tym miejscu a nie tam gdzie maja dojazd ludzie afera śmieciowa tragedia ŻP zmiencie branże
Ciekawe kiedy mieszkańcy wynosili śmieci od ulicy ? Przypomnijcie bo od kiedy tu mieszkam sobie nie przypominam (chodzą piwnicą) pani właścicielka nie zgodziła się dołożyć do drogi więc na co liczyła że wszystko spadnie jej jak zawsze za free ? Pozdrawiam, mieszkanka z pod 15tki :)
Jak się patrzy na to zdjęcie do dochodzi się do wniosku że uwagi "przemyskiego obserwatora" są jak najbardziej trafne.
A czy w tym roku doczekamy się oczyszczenia ulic ??? czy mamy sami je zamiatać ??
Przesuncie pojemnik o bedzie dojazd OMG sensacja !!!
Gdzie jest napisane ze ma stac w tym miejscu a nie tam gdzie maja dojazd ludzie afera śmieciowa tragedia ŻP zmiencie branże
Ciekawe kiedy mieszkańcy wynosili śmieci od ulicy ? Przypomnijcie bo od kiedy tu mieszkam sobie nie przypominam (chodzą piwnicą) pani właścicielka nie zgodziła się dołożyć do drogi więc na co liczyła że wszystko spadnie jej jak zawsze za free ? Pozdrawiam, mieszkanka z pod 15tki :)