Na przemyskim Rynku z inicjatywy europosłanki Elżbiety Łukacijewskiej odbył się krótki miting przypominający o udziale kobiet w polityce.
– Kobiety w Polsce otrzymały prawa wyborcze sto lat temu, wcześniej niż w Stanach Zjednoczonych czy w Anglii, ale ich udział we władzy ustawodawczej i wykonawczej był minimalny. Tamte hasła o ich większy udział w[paywall] życiu politycznym i społecznym są nadal aktualne – przekonywała europosłanka Elżbieta Łukacijewska.
– Za mało jest kobiet w polityce, za mało ich aktywności w różnych obszarach życia społecznego. Mówię tu o szerokiej rzeszy kobiet, zarówno młodych dziewczyn, jak i matek czy emerytek. W każdym tym segmencie jest jeszcze wiele problemów i spraw niezałatwionych. Często wynika to z tego, że same kobiety boją się narazić na krytykę, na hejt w internecie, wolą nie próbować, bo boją się, że przegrają w konfrontacji z mężczyznami. Niestety w społeczeństwie pokutuje przekonanie o tradycyjnej roli kobiet, że kobiety najlepiej sprawdzają się w domu, w roli żony i matki, a przecież są kobiety aktywne, które przecierają ścieżkę. Ważne jest również to, że same kobiety, kiedy już osiągnęły sukces i stanowisko, zapominają o innych kobietach. Dlatego apeluję do kobiet, żebyśmy spotykały się ponad politycznymi podziałami, mówiły o ważnych dla nas sprawach. Kobiety cierpią na różne choroby, są porzucane przez mężów czy partnerów, na ich barkach jest wychowywanie niepełnosprawnych dzieci. Są kobiety starsze, samotne, które w okresie świąt są oddawane do szpitala. Naprawdę jest wiele spraw, które powinna załatwić między innymi edukacja. Zachęcam kobiety, których mężowie są w polityce, aby przypominały im o swoich problemach. Przecież za każdym politykiem stoi matka, żona, siostra i należy ich przekonać, by w kobietach nie widzieli konkurentów, których lepiej nie dopuszczać do głosu. Marzy mi się idealny świat, w którym obie płcie się wspierają – zakończyła europosłanka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przemyska bieda uświadamia nam jedynie,że prawie 60% naszych mieszkańców w tym całe rodziny utrzymują się z głodowych emerytur oraz zasiłków na dzieci 500+.Takie wykluczenie zdarza się już tylko w najbiedniejszych regionach UE w Bułgarii.O godnej pracy można tylko pomarzyć.A kobiety w polityce nie tylko w naszym mieście ale także w Polsce nie maja nic do powiedzenia. Mogą jedynie skomleć o coś tam.
Łoj , ta Łukacijewska odżywa i aktywizuje się zawsze przed kolejnymi wyborami , szczególnie rozkwita pięknych uśmieszkiem i wybielonymi ząbkami przed wyborami do Europarlamentu , nie widać by była przemęczona ciężką pracą dla nas suwerena i Polski. Zamiast się mizdrzyć się i popisywać tematami zastępczymi przed obiektywem raczej niech publicznie odpowie na prost pytanie , co przez tyle lat zrobiła dla najbiedniejszego regionu w Unii jakim jest podkarpackie zadupie , co zrobiła wreszcie dla upadłego Przemyśla , jakie i ile poważnych inwestycji , ilu młodych z jej inicjatywy pozostało w mieścinie przyp. wyjechało za praca i lepszym życiem ponad 10 tysięcy głównie młodych ludzi) a później bajer droga pani posłanko radze pospacerować po Przemyślu i zobaczyć w jakim stanie są kamienice , obraz nędzy i rozpaczy, ile pustych mieszkań i całych kamienic , ile opustoszałych dawnych lokali handlowych i usługowych. O byłbym zapomniał , dzięki za życzenia świąteczno- noworoczne które znalazłem wczoraj w mojej skrzynce pocztowej.
dzisiaj miedzy godzina 17 a 18 bylam na ulicy Franciszkanskiej w Przemyslu policzylam ,ze bylo az 8osob na tej ulicy :} co sie dzieje gdzie sa mieszkancy tego miasta??przeciez to nie byla pozna godzina...a starsze panie pchaja sie do polityki ,pytam sie po co ???
Hohoho, Ela Łukacijewska się odnalazła! WYBORY tuż, tuż......Ela! Nie rób z nas tych, którą sama jesteś!
Przemyska bieda uświadamia nam jedynie,że prawie 60% naszych mieszkańców w tym całe rodziny utrzymują się z głodowych emerytur oraz zasiłków na dzieci 500+.Takie wykluczenie zdarza się już tylko w najbiedniejszych regionach UE w Bułgarii.O godnej pracy można tylko pomarzyć.A kobiety w polityce nie tylko w naszym mieście ale także w Polsce nie maja nic do powiedzenia. Mogą jedynie skomleć o coś tam.
Łoj , ta Łukacijewska odżywa i aktywizuje się zawsze przed kolejnymi wyborami , szczególnie rozkwita pięknych uśmieszkiem i wybielonymi ząbkami przed wyborami do Europarlamentu , nie widać by była przemęczona ciężką pracą dla nas suwerena i Polski. Zamiast się mizdrzyć się i popisywać tematami zastępczymi przed obiektywem raczej niech publicznie odpowie na prost pytanie , co przez tyle lat zrobiła dla najbiedniejszego regionu w Unii jakim jest podkarpackie zadupie , co zrobiła wreszcie dla upadłego Przemyśla , jakie i ile poważnych inwestycji , ilu młodych z jej inicjatywy pozostało w mieścinie przyp. wyjechało za praca i lepszym życiem ponad 10 tysięcy głównie młodych ludzi) a później bajer droga pani posłanko radze pospacerować po Przemyślu i zobaczyć w jakim stanie są kamienice , obraz nędzy i rozpaczy, ile pustych mieszkań i całych kamienic , ile opustoszałych dawnych lokali handlowych i usługowych. O byłbym zapomniał , dzięki za życzenia świąteczno- noworoczne które znalazłem wczoraj w mojej skrzynce pocztowej.
dzisiaj miedzy godzina 17 a 18 bylam na ulicy Franciszkanskiej w Przemyslu policzylam ,ze bylo az 8osob na tej ulicy :} co sie dzieje gdzie sa mieszkancy tego miasta??przeciez to nie byla pozna godzina...a starsze panie pchaja sie do polityki ,pytam sie po co ???