W sobotę, 10 sierpnia, na przejściu granicznym w Medyce, do odprawy zgłosił się 25-letni obywatel Mołdawii. Jak się okazuje – poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.
Mężczyzna znajdował się w zainteresowaniu austriackich służb w związku z podejrzeniem o udziale w szajce przestępczej dokonującej kradzieży z włamaniami. Zgodnie z austriackim prawem, 25-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Po doprowadzeniu do prokuratury, decyzją sądu został osadzony w areszcie.
Od początku roku, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 140 osób poszukiwanych przez polskie i zagraniczne służby.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze