Od godziny 9.30 trwa w Krasiczynie tzw. Dzień Seniora. W ramach wydarzenia organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych udzielane będą porady pracowników przemyskiego inspektoratu ZUS z zakresu świadczeń przysługujących osobom starszym.
Akcja pod hasłem „Bezpieczny senior” prowadzona jest w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasiczynie i ma na celu uaktywnienie seniorów i podniesienie ich wiedzy na temat przysługujących im praw. Dla seniorów przygotowane zostały stanowiska z poradnictwem z zakresu adresowanych do nich świadczeń. Dodatkowo przewidziane są: atrakcje kulturalne, wykłady, dyskusje, porady emerytalne specjalistów z ZUS, porady ekspertów z instytucji partnerskich, m.in. policji, Narodowego Funduszu Zdrowia, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, Uniwersytetu III Wieku. Nie zabraknie też: porad z zakresu dbania o zdrowie i pielęgnowania urody. W ramach akcji przewidziane jest też bezpłatne zwiedzanie Zamku w Krasiczynie z przewodnikiem. Impreza potrwa do g. 15.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze