Ukwiecony balkon to znakomita strefa relaksu, a dla amatorów ogrodnictwa miejsce, w którym mogą się oddać swojej pasji bez wychodzenia z domu. Podpowiadamy, jakie kwiaty sprawdzą się na balkonie od strony wschodniej, zachodniej, północnej i południowej.
Wschód
Wypełniony słońcem balkon od strony wschodniej to idealne miejsce dla większości roślin kwitnących. Dzięki optymalnemu nasłonecznieniu w ciągu dnia mogą się rozwijać w zgodzie ze swoim naturalnym dobowym rytmem. Co sadzimy? M.in. pelargonie (rabatową i bluszczolistną), petunie, surfinie, niecierpki, bodziszki, begonie, lobelie, heliotropy, tytoń ozdobny, werbenę, lawendę czy fuksję. Kolorowe kwiaty możemy zestawić z krzewami i pnączami, tj.: berberysy, róże, oleandry, hortensje pnące, powojniki czy wiciokrzewy.
Północ
Na balkonie od strony północnej panują trudne warunki do rozwoju dla wielu roślin. Mimo to posiadacze takich balkonów wcale nie muszą rezygnowac z marzeń o ukwieconym zakątku. Z kwiatów balkonowych dobrze znoszą cień: begonia bulwiasta, hortensja, bratek, fuksja, niecierpek, przewrotnik, ostróżka, lawenda, petunia czy tawułka. To również dobre miejsce do rozwoju dla pnączy, takich jak: bluszcz pospolity, kokornak czy aktinidia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Mam balkon od strony wschodniej, nie za bardzo znam się na kwiatach. Chciałabym żeby nie były zbyt trudne w pielęgnacji i dodały trochę charakteru. Dodam, że mam kanapy i stolik z białych palet. Doradzicie co mogłabym zasadzić. :)
Dodaj trochę koloru, to ożywi Twój balkon. Np. pelargonie są bardzo popularne, tanie i możesz wybierać w kolorach bez końca. Te kwiaty nie są wymagające. Ja mam mieszankę różu i czerwieni,efekt jest boski.
Bratki są świetne na wschodnie balkony, sadze je już 3 lata. Chociaż w tym roku jest tyle wolnego czasu, że może spróbuje czegoś nowego.
Chyba zdecyduję się na pelargonie i lawendę. Orientuje się ktoś czy są pelargonie o drobnych "płatkach", jeśli tak to jaka się dokładnie nazywają?
Nie wiem czy o takie Ci chodzi, ale pelargonia bluszczolistna jest piękna. Ja mam opcje dwukolorową i robi wrażenie.
Dzięki, zrobiłam dzisiaj zamówienie. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Ja kwiaty na balkon tylko u sprawdzonych osób. Kupuje raz na cały sezon. https://jpmedica.com
ja mam taką bluszczolistną i jest bardzo wytrzymała. Nie wiem czy to jest jakiś powrót legendy ale dużo osób teraz sadzi pelargonie
Poza kwiatami i krzesłami czy stolikami na balkon warto zadbać też o skrzynie, w których będzie można przechowywać akcesoria przydatne np. podczas uprawy roślin. Są specjalne szafy balkonowe, w których zmieszczą się takie narzędzia, zostały one omówione na http://abcwnetrza.pl/jak-przechowywac-narzedzia-ogrodowe-na-balkonie/ . Zawsze to dodatkowe miejsce na akcesoria ogrodnicze, nie trzeba trzymać ich w domu.
Sezon balkonowy sie zaczyna Co planujecie w tym roku?Ja zlamalam moje zasady i kupilam surfinie...no ale w Aldi bylo 6szt. po 2.99 wiec jak bylo nie kupic Do tego dokupilam na taras dwa drzewka oliwkowe i magnolie.Jestem wkurzona bo mialam hodowac znowu kwiatki z nasion ale tak mnie moj chlop skolowal ze w koncu nic nie zasialam :/No i musze Wam polecić to miejsce https://sklep.poradnikogrodniczy.pl/ Ogromny wybor nawozów do roślin balkonowych i fachowe doradztwo. Tak wiec jeśli nie wiecie co wybrać, dobrze jest sie ich dopytać!
Co powiesz na kwiaty od https://plantsandpots.com, mam od nich kwiaty i jestem bardzo zadowolona, ponad to mają duży wybór doniczek, co ułatwia wybór, do każdego wnętrza i zewnętrza znajdziesz coś dla siebie.
Skoro już jesteśmy na balkonie, to co myślicie o leżakach? Wolicie proste, łatwo składające się leżaki, czy raczej coś w tym stylu https://www.meblobranie.pl/porady/lezak-z-podlokietnikami-kolkami-poduszka-jakie-udogodnienia-mozna-miec-kupujac-lezak/ ? Ja przyznam szczerze, że marze o takim porządnym, wygodnym leżaku, ale wiem też że zajmuje on sporo miejsca i trudno go schować na zimę.
Mam balkon od strony wschodniej, nie za bardzo znam się na kwiatach. Chciałabym żeby nie były zbyt trudne w pielęgnacji i dodały trochę charakteru. Dodam, że mam kanapy i stolik z białych palet. Doradzicie co mogłabym zasadzić. :)
Dodaj trochę koloru, to ożywi Twój balkon. Np. pelargonie są bardzo popularne, tanie i możesz wybierać w kolorach bez końca. Te kwiaty nie są wymagające. Ja mam mieszankę różu i czerwieni,efekt jest boski.
Bratki są świetne na wschodnie balkony, sadze je już 3 lata. Chociaż w tym roku jest tyle wolnego czasu, że może spróbuje czegoś nowego.