Reklama

Kwiaty na balkon – propozycje na cztery strony świata

24/04/2020 07:51

Ukwiecony balkon to znakomita strefa relaksu, a dla amatorów ogrodnictwa miejsce, w którym mogą się oddać swojej pasji bez wychodzenia z domu. Podpowiadamy, jakie kwiaty sprawdzą się na balkonie od strony wschodniej, zachodniej, północnej i południowej.

Wschód

Wypełniony słońcem balkon od strony wschodniej to idealne miejsce dla większości roślin kwitnących. Dzięki optymalnemu nasłonecznieniu w ciągu dnia mogą się rozwijać w zgodzie ze swoim naturalnym dobowym rytmem. Co sadzimy? M.in. pelargonie (rabatową i bluszczolistną), petunie, surfinie, niecierpki, bodziszki, begonie, lobelie, heliotropy, tytoń ozdobny, werbenę, lawendę czy fuksję. Kolorowe kwiaty możemy zestawić z krzewami i pnączami, tj.: berberysy, róże, oleandry, hortensje pnące, powojniki czy wiciokrzewy.

Reklama

Północ

Na balkonie od strony północnej panują trudne warunki do rozwoju dla wielu roślin. Mimo to posiadacze takich balkonów wcale nie muszą rezygnowac z marzeń o ukwieconym zakątku. Z kwiatów balkonowych dobrze znoszą cień: begonia bulwiasta, hortensja, bratek, fuksja, niecierpek, przewrotnik, ostróżka, lawenda, petunia czy tawułka. To również dobre miejsce do rozwoju dla pnączy, takich jak: bluszcz pospolity, kokornak czy aktinidia.


AM
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Karolina - niezalogowany 2020-04-24 13:37:39

    Mam balkon od strony wschodniej, nie za bardzo znam się na kwiatach. Chciałabym żeby nie były zbyt trudne w pielęgnacji i dodały trochę charakteru. Dodam, że mam kanapy i stolik z białych palet. Doradzicie co mogłabym zasadzić. :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Aniela - niezalogowany 2020-04-25 14:56:12

    Dodaj trochę koloru, to ożywi Twój balkon. Np. pelargonie są bardzo popularne, tanie i możesz wybierać w kolorach bez końca. Te kwiaty nie są wymagające.  Ja mam mieszankę różu i czerwieni,efekt jest boski. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Bratek - niezalogowany 2020-04-25 15:15:28

    Bratki są świetne na wschodnie balkony, sadze je już 3 lata. Chociaż w tym roku jest tyle wolnego czasu, że może spróbuje czegoś nowego.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama