Reklama

Lodołamacze z Orłów

02/10/2018 15:06

Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, Port Lotniczy Balice w Krakowie, Małopolski Instytut Kultury i, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Co łączy ze sobą te miejsca? – Konkurs Lodołamacze 2018, w którym nagrodę zdobyła szkoła z małej gminy w powiecie przemyskim.

Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach otrzymał II nagrodę w kategorii „Instytucja”, pokonując między innymi Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.
– Podczas uroczystej gali w Urzędzie Miasta Rzeszowa czułam wielką ekscytację – wspomina[paywall] moment odbierania wyróżnienia dyrektor placówki Renata Iwanów.

– Gdy prowadząca wyczytywała nazwy firm i instytucji biorących udział  w konkursie, dotarło do mnie, jak wysoka jest ranga wydarzenia. Po wyczytaniu naszej szkoły po na sali zapanowała konsternacja. „Orły?? A gdzie to jest?” – zastanawiali się niektórzy.  To dla nas ogromne wyróżnienie, a zarazem zaskoczenie, ponieważ w naszym odczuciu nie robimy niczego nadzwyczajnego. Każdego ucznia traktujemy na jednakowo. Nie ma podziałów, do problemów podchodzimy indywidualnie. Dla nas zupełnie naturalne jest to, że chcemy zapewnić uczniom nie tylko edukację, lecz także dobre samopoczucie w czasie zajęć. Jeden potrzebuje pomocy z matematyki, innemu trzeba pomóc przemieścić się z klasy do klasy. To nasza codzienna praca i naturalna chęć pomocy. Ktoś jednak dostrzegł w tym coś wartego pokazania szerszemu gronu. –- mówi szczęśliwa dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach.

Jak to się stało, że placówka z Orłów znalazła się w plebiscycie?
– Pamiętam jak dziś. Było około godziny 15, zwykły dzień tygodnia. Dzwoni telefon, w słuchawce słyszę nieznany głos. Można powiedzieć, że był to taki inspirator do dalszego działania. Od tej osoby, która chce pozostać anonimowa, dowiedziałam się o konkursie i to ona mnie przekonała do wypełnienia kilku formularzy i zgłoszenia placówki. Pomyślałam, że przecież my wykonujemy tylko to, co do  nas należy, ale warto spróbować i chociaż w taki sposób podziękować wszystkim pracownikom szkoły, którzy traktują swoje obowiązki bardzo poważnie i zawsze są chętni do dodatkowej pomocy. Ku mojemu zaskoczeniu dostaliśmy wiadomość zwrotną, w której otrzymaliśmy zaproszenie na galę oraz  informację o ewentualnej nagrodzie. Jestem bardzo dumna z wyniku. Chciałabym bardzo podziękować wszystkim pracownikom szkoły, rodzicom oraz wójtowi Bogusławowi Słabickiemu. Bez ścisłej współpracy nie osiągnęlibyśmy tego, co mamy teraz. Dobre stosunki znacząco przyczyniły się i cały czas przyczyniają się do rozwoju naszych szkół – dodaje Renata Iwanów.




MiW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kilo - niezalogowany 2018-10-02 17:40:32

    Gratulacje!!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Grażyna - niezalogowany 2018-10-06 11:42:30

    Zasłużona nagroda. Gratulacje 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama