Przemyski handlowiec Bolesław Ekiert pisze list otwarty do prezydenta miasta Przemyśla.
Bolesław Ekiert
Przemyśl 15 kwietnia 2020 r.
Prezydent Miasta Przemyśla
W związku z zaistniała sytuacją związana z epidemią, a właściwie pandemią koronawirusa, zwracam się z prośbą o umorzenie czynszu za wynajmowany lokal na okres trzech miesięcy od dnia 1 marca 2020 r. do dnia 30 czerwca 2020 roku.
Z informacji medialnych wynika, że Prezydenci niektórych miast np. Rzeszowa, Lublina czy Warszawy, obniżyli czynsz niektórym najemcom za lokale gminne do symbolicznej złotówki lub też o 90% kwoty bazowej, która w moim przypadku wynosi 2.958,94 zł., albo i też do kwoty wysokości kosztów ponoszonych przez Gminę na bieżącą eksploatację.
Z powodu zaistniałej sytuacji, a przede wszystkim w związku z Rządowymi zakazami - zmuszony zostałem do przerwania prowadzenia działalności handlowej w branży obuwniczej i galanterii skórzanej z dniem 2 marca 2020 r., w lokalu w Przemyślu ul. Rynek 18 który wynajmuję od Gminy Przemyśl od 58 lat.
Niezależnie od tego, że od ponad 10 lat działalność ta nie przynosi zysku, to z powodu zaistniałej sytuacji sprzedaż brutto w tym roku zamknęła się kwotą 4.822,50 zł., co w rzeczy samej nie pozwala ani na opłacenie czynszu najmu nie wspominając już o wynagrodzeniu pracowników.
Nadmieniam, że mam 76 lat, jestem osoba niepełnosprawną kat I-ej, mój stan zdrowia ciągle się pogarsza, a wysokość mojej emerytury nie wystarcza nawet na pokrycie czynszu za w/w lokal.
Chcę też zaznaczyć, że w tym przedziale czasowym (58 lat) nie korzystałem, ani też nie otrzymywałem żadnej pomocy w remontach wynajmowanych lokali od Miasta, czynsz wpłacałem w miarę regularnie, a tylko za wynajem lokalu do Kasy Gminnej firma moja wpłaciła w przeciągu 58 lat ponad 2 miliony złotych.
Przez wiele lat setki tysięcy przemyślan było zadowolonych z zakupu obuwia w mojej firmie w której zatrudniałem w latach poprzednich ponad 20 pracowników, a i przeszkoliłem też ponad 60 praktykantów z tutejszej szkoły handlowej.
Zamierzam skorzystać z proponowanej pomocy Rządowej, tzw. tarczy, ale bez pomocy Samorządowej moja firma zbankrutuje.
Umorzenie, czy też obniżenie czynszu za lokal uchroni moją firmę przed upadłością a po zakończeniu epidemii umożliwi spłatę zaciągniętych zobowiązań finansowych firmy, kontrolowaną likwidacje firmy, przejście po 40 latach pracy na emeryturę dwóch sprzedawczyń, a mnie może uda się dożyć 60 lecia pracy w branży obuwniczej w dniu 6 stycznia 2022 r.
W związku z powyższym proszę o pozytywne załatwienie mojej prośby.
Bolesław Ekiert
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To do domu dziadek, przymusu prowadzenia biznesu nie ma, tylko wszystkich zwalniać z opłaty, nie dajesz rady, to do piachu.
O fan Bosaka i Janusza. Skończysz gimnazjum, mama przestanie płacić za Twój internet w telefonie i dowiesz się, że drapieżny rynek wcale nie działa tak jak mówi skrajna prawica.
nie ma przymusu,ale to nie znaczy ,że możesz w ten sposób pisać, czasem szybciej możesz sie znaleźć w piachu niz ten "dziadek"
Z całym szacunkiem dla tego Pana, jeśli się Pan przez 58 lat nie dorobił to już się Pan nie dorobi. A tak na poważnie, tajemnicą poliszynela jest to ze ten Pan sporo zarobił w swoim życiu, nie zazdroszczę , nie krytykuję ale mnie w takiej sytuacji byłoby wstyd na starość listy pisać że nie wyrabiam finansowo.
Biznesmen mi się znalazl!!!Nikomu się gnoju nie życzy smierci!!!Zapamiętaj jedno KARMA wraca !!!
Wstyd to kras a nie pisać prawde!!!????????????????
A ja podziwiam tego pana że mu się jeszcze chce , wielu młodszych ma w dupie pracę . Mój ojciec jak jeszcze żył i jak był na chodzie był okazem zdrowia , a jak przeszedł na emeryturę to od razu wyszły wszystkie choroby . On jako pracodawca czuje się odpowiedzialny za swoich pracowników co jest rzadkością w tych czasach . Był też sponsorem ciężarowców . W tych czasach nie jest hańbą prosić o pomoc .
Tak tylko jak się ma przestraszonego i miernego prezydenta i władze które tylko patrzą żeby swoje było zabezpieczone to za chwile połowa lokali będzie pusta i za rok to już żadnego budżetu na nic Nie będzie ale to oczywiście będzie wina poprzedników ehh zero myślenia do przodu przyszłościowo tylko Live czat na fb i pieorzenie głupot które nic nie wnoszą
Pan Bolek jest historią Przemyśla. Wielki Szacun.
To do domu dziadek, przymusu prowadzenia biznesu nie ma, tylko wszystkich zwalniać z opłaty, nie dajesz rady, to do piachu.
O fan Bosaka i Janusza. Skończysz gimnazjum, mama przestanie płacić za Twój internet w telefonie i dowiesz się, że drapieżny rynek wcale nie działa tak jak mówi skrajna prawica.
nie ma przymusu,ale to nie znaczy ,że możesz w ten sposób pisać, czasem szybciej możesz sie znaleźć w piachu niz ten "dziadek"