Reklama

Lokal na Rynku wynajmuję od gminy Przemyśl od 58 lat. Bez umorzenia czynszu nie przetrwam

04/05/2020 16:33

Przemyski handlowiec Bolesław Ekiert pisze list otwarty do prezydenta miasta Przemyśla.



Bolesław Ekiert
Przemyśl 15 kwietnia 2020 r.


Prezydent Miasta Przemyśla

 

W związku z zaistniała sytuacją związana z epidemią, a właściwie pandemią koronawirusa, zwracam się z prośbą o umorzenie czynszu za wynajmowany lokal na okres trzech miesięcy od dnia 1 marca 2020 r. do dnia 30 czerwca 2020 roku.

Z informacji medialnych wynika, że Prezydenci niektórych miast np. Rzeszowa, Lublina czy Warszawy, obniżyli czynsz niektórym najemcom za lokale gminne do symbolicznej złotówki lub też o 90% kwoty bazowej, która w moim przypadku wynosi 2.958,94 zł., albo i też do kwoty wysokości kosztów ponoszonych przez Gminę na bieżącą eksploatację.

Reklama

 

Z powodu zaistniałej sytuacji, a przede wszystkim w związku z Rządowymi zakazami - zmuszony zostałem do przerwania prowadzenia działalności handlowej w branży obuwniczej i galanterii skórzanej z dniem 2 marca 2020 r., w lokalu w Przemyślu ul. Rynek 18 który wynajmuję od Gminy Przemyśl od 58 lat.

Niezależnie od tego, że od ponad 10 lat działalność ta nie przynosi zysku, to z powodu zaistniałej sytuacji sprzedaż brutto w tym roku zamknęła się kwotą 4.822,50 zł., co w rzeczy samej nie pozwala ani na opłacenie czynszu najmu nie wspominając już o wynagrodzeniu pracowników.

Reklama

 

Nadmieniam, że mam 76 lat, jestem osoba niepełnosprawną kat I-ej, mój stan zdrowia ciągle się pogarsza, a wysokość mojej emerytury nie wystarcza nawet na pokrycie czynszu za w/w lokal.

Chcę też zaznaczyć, że w tym przedziale czasowym (58 lat) nie korzystałem, ani też nie otrzymywałem żadnej pomocy w remontach wynajmowanych lokali od Miasta, czynsz wpłacałem w miarę regularnie, a tylko za wynajem lokalu do Kasy Gminnej firma moja wpłaciła w przeciągu 58 lat ponad 2 miliony złotych.

Przez wiele lat setki tysięcy przemyślan było zadowolonych z zakupu obuwia w mojej firmie w której zatrudniałem w latach poprzednich ponad 20 pracowników, a i przeszkoliłem też ponad 60 praktykantów z tutejszej szkoły handlowej.

Reklama

 

Zamierzam skorzystać z proponowanej pomocy Rządowej, tzw. tarczy, ale bez pomocy Samorządowej moja firma zbankrutuje.

Umorzenie, czy też obniżenie czynszu za lokal uchroni moją firmę przed upadłością a po zakończeniu epidemii umożliwi spłatę zaciągniętych zobowiązań finansowych firmy, kontrolowaną likwidacje firmy, przejście po 40 latach pracy na emeryturę dwóch sprzedawczyń, a mnie może uda się dożyć 60 lecia pracy w branży obuwniczej w dniu 6 stycznia 2022 r.

 

W związku z powyższym proszę o pozytywne załatwienie mojej prośby.

Reklama

Bolesław Ekiert

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Biznesmen - niezalogowany 2020-05-05 07:11:45

    To do domu dziadek, przymusu prowadzenia biznesu nie ma, tylko wszystkich zwalniać z opłaty,  nie dajesz rady, to do piachu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Buahaha - niezalogowany 2020-05-05 07:21:26

    O fan Bosaka i Janusza. Skończysz gimnazjum, mama przestanie płacić za Twój internet w telefonie i dowiesz się, że drapieżny rynek wcale nie działa tak jak mówi skrajna prawica. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    evitt - niezalogowany 2020-05-05 09:34:56

    nie    ma  przymusu,ale   to  nie  znaczy  ,że  możesz   w  ten  sposób  pisać,  czasem szybciej  możesz   sie    znaleźć  w  piachu  niz  ten  "dziadek"  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama