Do 10 września potrwa obowiązkowa deratyzacja na terenie Przeworska. To odpowiedź na nasilające się sygnały mieszkańców o coraz liczniejszej populacji szczurów i innych gryzoni w mieście.
Zgodnie z zarządzeniem, deratyzacja ma zostać przeprowadzona nie tylko w obiektach podległych miastu, ale również w kamienicach i blokach zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz na nieruchomościach prywatnych.
Deratyzacja ma zostać przeprowadzona między 10 sierpnia a 10 września br. Podlegają jej[paywall] w szczególności obszary: użyteczności publicznej, zabudowane obiektami i magazynami wykorzystywanymi do przetwórstwa, bądź przechowywania produktów rolno-spożywczych, miejsca ustawienia pojemników na odpady komunalne, dodatkowe, gdzie stwierdzono występowanie zwiększonej populacji gryzoni.
Przeprowadzenie odszczurzania jest ustawowym obowiązkiem właściciela lub zarządcy nieruchomości, a niewywiązanie się z niego podlega karze grzywny. Deratyzację należy przeprowadzić na własny koszt we własnym zakresie lub powierzając to zadanie specjalistycznej firmie.
W okresie przeprowadzania deratyzacji miejsca wyłożenia preparatu do zwalczania gryzoni należy oznakować informacją: „UWAGA TRUCIZNA! NIEBEZPIECZEŃSTWO DLA LUDZI I ZWIERZĄT!”. „Aby deratyzacja była skuteczna, wskazane jest częste zmienianie rodzaju preparatów i sposobu ich podawania, a także ich każdorazowe wykładanie w innych, niż poprzednio miejscach” – czytamy na stronie urzędu miejskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze