Reklama

Ludzie się skarżą na szczury. Rusza deratyzacja

16/08/2020 13:22

Do 10 września potrwa obowiązkowa deratyzacja na terenie Przeworska. To odpowiedź na nasilające się sygnały mieszkańców o coraz liczniejszej populacji szczurów i innych gryzoni w mieście.

Zgodnie z zarządzeniem, deratyzacja ma zostać przeprowadzona nie tylko w obiektach podległych miastu, ale również w kamienicach i blokach zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz na nieruchomościach prywatnych.

Deratyzacja ma zostać przeprowadzona między 10 sierpnia a 10 września br. Podlegają jej[paywall] w szczególności obszary: użyteczności publicznej, zabudowane obiektami i magazynami wykorzystywanymi do przetwórstwa, bądź przechowywania produktów rolno-spożywczych, miejsca ustawienia pojemników na odpady komunalne, dodatkowe, gdzie stwierdzono występowanie zwiększonej populacji gryzoni.

Reklama

Przeprowadzenie odszczurzania jest ustawowym obowiązkiem właściciela lub zarządcy nieruchomości, a niewywiązanie się z niego podlega karze grzywny. Deratyzację należy przeprowadzić na własny koszt we własnym zakresie lub powierzając to zadanie specjalistycznej firmie.

W okresie przeprowadzania deratyzacji miejsca wyłożenia preparatu do zwalczania gryzoni należy oznakować informacją: „UWAGA TRUCIZNA! NIEBEZPIECZEŃSTWO DLA LUDZI I ZWIERZĄT!”. „Aby deratyzacja była skuteczna, wskazane jest częste zmienianie rodzaju preparatów i sposobu ich podawania, a także ich każdorazowe wykładanie w innych, niż poprzednio miejscach” – czytamy na stronie urzędu miejskiego.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości