Reklama

Mamy pod górkę, ale damy radę

01/07/2020 07:27

Miniony tydzień nie szczędził nam ekstremalnych emocji. Najpierw koniec roku szkolnego do niczego niepodobny. Rodzice maluchów wraz z pociechami w kolejkach przed szkołami. W pełnym, epidemiologicznym rynsztunku, umówieni na określoną godzinę, odbierali świadectwa. Żadnej radości, tak charakterystycznej w momencie rozpoczynających się wakacji.

Starsi uczniowie w podobnej sytuacji. Żadnej „Sanówy”. Słynny plenerowy lokal nad przemyską rzeką nadal zabezpieczony folią i workami po przekroczeniu stanów alarmowych.

Pod koniec tygodnia, w piątkowe popołudnie, przez nasz region przewaliły się potężne ulewy. Najbardziej ucierpiały miejscowości w powiecie przeworskim, gminy Bircza i Dubiecko. Gigantyczna ulewa zniszczyła drogi, domy, gospodarstwa, mosty. Powyrywała słupy elektryczne, zalała studnie. Niszczyła uprawy. Całą noc z piątku na sobotę ze skutkami żywiołu walczyli strażacy z OSP, Państwowej  Straży Pożarnej.

W akcję włączyli się żołnierze WOT i funkcjonariusze BiOSG. Natychmiast mieszkańcy, w miarę możliwości, pomagali sobie nawzajem. Ruszyły także pierwsze akcje charytatywne. Ich pomysłodawcy organizują zbiórki pieniężne dla poszkodowanych. Władze gminne też zadeklarowały pomoc. Straty są szacowane, ale już wiadomo: bez pomocy rządowej gminy same sobie nie poradzą. Odruch solidarności z osobami, które ucierpiały wskutek ulewy, to jedyny pozytyw koszmaru, który nawiedził nas w miniony weekend.

Reklama

Niestety na tym nie koniec emocji. Lotem błyskawicy Przemyśl obiegła informacja o prawdopodobieństwie kronawirusa w parafii Ostrów pod Przemyślem. Dla niezorientowanych to obecnie sypialnia miasta z dużymi osiedlami domów jednorodzinnych i nowo budowanych bloków. Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przemyślu z 28 czerwca nie pozostawia złudzeń. „Osoby uczestniczące w obrzęch religijnych Rzymskokatolickiej Parafii pw. św. Marii Magdaleny w Odastrowie koło Przemyśla w dniach od 20 do 27 czerwca 2020 r. proszone są o obserwowanie swojego stanu zdrowia” – czytamy w komunikacie.

Inspektor powiatowy zaleca takżea w razie niepokojących objawów pilne skontaktowanie się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Przemyślu. To drugi przypadek w krótkim czasie dotyczący parafii. W poprzednim wydaniu pisaliśmy o podobnej sytuacji w jednej z parafii w Przeworsku. Nie byliśmy w ubiegłym tygodniu rozpieszczani, ale damy radę. Jeden warunek: zdrowy rozsądek przede wszystkim.                    

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-07-01 10:22:44

    My zawsze mamy pod górkę.A nawet jak już mamy z górki to w ekspresowym tempie robimy wszystko by mieć pod górke.I wówczas jesteśmy w żywiole.Wymagamy by nam inni współczuli,żałowali,litowali się nad nami.Pomagali nam poniewaz kiedyś cierpieliśmyTaki nasz urok.Na szczęście tak nie jest.Nikt nam nie współczuje,nikt nie żałuje.Musimy sami obnosić się ze swoimi problemami najczęściej z dalekiej zaszłości,którymi żyjemy na co dzień.Nie chcemy miec lepiej a wręcz domagamy się by inni mieli tak samo źle jak my.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Radical News - niezalogowany 2020-07-02 00:39:38

    27 lutego 2001 roku Bóg Odwieczny, dał ludzkości następujące i doniosłe posłanie, które przez wiele rozgłośni radiowych rozpowszechniane jest w różnych językach na całym świecie:Stworzyciel powiedział:Jam jest Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba. Jam jest Bóg wszystkich prawdziwych Proroków.Ja, Bóg, Wszechmogący, podnoszę swój głos poprzez Moją prorokinię i orędowniczkę i przemawiam do całej ludzkości.Przestańcie pożerać wasz współstworzenia, które są waszym rodzeństwem - zwierzęta!Przestańcie zabijać mikroorganizmy, życie gleby, przez stosowanie sztucznych nawozów, obornika i tym podobnych!Przestańcie je dręczyć przeprowadzając na nich doświadczenia, odbierając im wolność przez hodowlę w zamknięciu, co jest niegodne zwierząt. Zwierzęta kochają wolność tak samo jak wy, ludzie.Przestańcie wycinać lasy, wypalać je i zabierać przestrzeń życiową zwierzętom na polach i w lasach. Oddajcie im znowu ich przestrzeń życiową - lasy, pola, łąki; inaczej wasz los, który sami sobie nałożyliście zabierze wam swoje domy i zagrody i źródło waszego pożywienia przez kataklizmy na całym świecie, które sami spowodowaliście waszym wykraczaniem przeciwko życiu, przeciwko królestwu przyrody - łącznie ze zwierzętami.Jeśli ludzie ponownie rzucą moje słowa na wiatr, to rozpęta się dla nich huragan - ciosy losu na światową skalę - i zmiecie z tej ziemi setki tysięcy ludzi z jednej strony przez kataklizmy, a z drugiej przez choroby, które spadną na nich niczym zarazy, które przez swoje odwrócenie się od wszelkiej duchowej etyki i moralności nałożyli teraz zwierzętom spalanym teraz tysiącami. Ten kto nie zawróci będzie musiał znosić podobny los. Moje słowo jest wypowiedziane. Globalna apokalipsa jest w toku. Ten kto nie chce słuchać, coraz częściej będzie odczuwał skutki przyczyn, które sam sobie stworzył. Ja wzniosłem do Mnie ziemię i jej rośliny, zwierzęta i minerały. Ten kto będzie dalej podnosił rękę na Matkę Ziemię ze wszystkim co na niej żyje, poczuje skutki. Przestańcie nękać, zabijać i mordować.Zaniechajcie, o ludzie, waszego bestialskiego postępowania, które trafia wyłącznie was samych, a nie kogoś innego, gdyż to, co czynicie najmniejszemu waszemu współstworzeniu, to czynicie mnie i sobie samym.Dosyć tego! Zawróćcie, inaczej nie ustaną zbiory tego, co zasialiście,JA JESTEM,  który JESTEM, zawsze Ten sam, wczoraj, dziś i jutro, na całą wieczność.Więcej na:ZYCIE-UNIWERSALNE.ORG.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Radical News - niezalogowany 2020-07-02 00:54:23

    '' Nie trzeba być wybitnym specjalistom, żeby z naszych danych wywnioskować, że jest źle'' mówił w rozmowie z ''The Guardian'' jeden z autorów publikacji Thomas Newsome z Uniwersytetu w Sydney. ''Powinniśmy przyglądać się wielu czynnikom, takim jak wzrost populacji, spożycia mięsa,  wycinki drzew i konsumpcji energii, nie zapominając o coraz wyższych rocznych  stratach związanych z ekstremalnymi zdarzeniami pogodowymi'' - dodał. Te ostatnie, według naukowców,  zdarzyły się w ciągu ostatniej dekady o 43 proc. częściej niż w przeszłości.11 TYSIĘCY NAUKOWCÓW  OSTRZEGA PRZED CIERPIENIEM NIE DO OPISANIA PISZĄ JAK URATOWAĆ NASZĄ PLANETĘ - OKO.PRESS

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama