Miniony tydzień nie szczędził nam ekstremalnych emocji. Najpierw koniec roku szkolnego do niczego niepodobny. Rodzice maluchów wraz z pociechami w kolejkach przed szkołami. W pełnym, epidemiologicznym rynsztunku, umówieni na określoną godzinę, odbierali świadectwa. Żadnej radości, tak charakterystycznej w momencie rozpoczynających się wakacji.
Starsi uczniowie w podobnej sytuacji. Żadnej „Sanówy”. Słynny plenerowy lokal nad przemyską rzeką nadal zabezpieczony folią i workami po przekroczeniu stanów alarmowych.
Pod koniec tygodnia, w piątkowe popołudnie, przez nasz region przewaliły się potężne ulewy. Najbardziej ucierpiały miejscowości w powiecie przeworskim, gminy Bircza i Dubiecko. Gigantyczna ulewa zniszczyła drogi, domy, gospodarstwa, mosty. Powyrywała słupy elektryczne, zalała studnie. Niszczyła uprawy. Całą noc z piątku na sobotę ze skutkami żywiołu walczyli strażacy z OSP, Państwowej Straży Pożarnej.
W akcję włączyli się żołnierze WOT i funkcjonariusze BiOSG. Natychmiast mieszkańcy, w miarę możliwości, pomagali sobie nawzajem. Ruszyły także pierwsze akcje charytatywne. Ich pomysłodawcy organizują zbiórki pieniężne dla poszkodowanych. Władze gminne też zadeklarowały pomoc. Straty są szacowane, ale już wiadomo: bez pomocy rządowej gminy same sobie nie poradzą. Odruch solidarności z osobami, które ucierpiały wskutek ulewy, to jedyny pozytyw koszmaru, który nawiedził nas w miniony weekend.
Niestety na tym nie koniec emocji. Lotem błyskawicy Przemyśl obiegła informacja o prawdopodobieństwie kronawirusa w parafii Ostrów pod Przemyślem. Dla niezorientowanych to obecnie sypialnia miasta z dużymi osiedlami domów jednorodzinnych i nowo budowanych bloków. Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przemyślu z 28 czerwca nie pozostawia złudzeń. „Osoby uczestniczące w obrzęch religijnych Rzymskokatolickiej Parafii pw. św. Marii Magdaleny w Odastrowie koło Przemyśla w dniach od 20 do 27 czerwca 2020 r. proszone są o obserwowanie swojego stanu zdrowia” – czytamy w komunikacie.
Inspektor powiatowy zaleca takżea w razie niepokojących objawów pilne skontaktowanie się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Przemyślu. To drugi przypadek w krótkim czasie dotyczący parafii. W poprzednim wydaniu pisaliśmy o podobnej sytuacji w jednej z parafii w Przeworsku. Nie byliśmy w ubiegłym tygodniu rozpieszczani, ale damy radę. Jeden warunek: zdrowy rozsądek przede wszystkim.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.My zawsze mamy pod górkę.A nawet jak już mamy z górki to w ekspresowym tempie robimy wszystko by mieć pod górke.I wówczas jesteśmy w żywiole.Wymagamy by nam inni współczuli,żałowali,litowali się nad nami.Pomagali nam poniewaz kiedyś cierpieliśmyTaki nasz urok.Na szczęście tak nie jest.Nikt nam nie współczuje,nikt nie żałuje.Musimy sami obnosić się ze swoimi problemami najczęściej z dalekiej zaszłości,którymi żyjemy na co dzień.Nie chcemy miec lepiej a wręcz domagamy się by inni mieli tak samo źle jak my.
27 lutego 2001 roku Bóg Odwieczny, dał ludzkości następujące i doniosłe posłanie, które przez wiele rozgłośni radiowych rozpowszechniane jest w różnych językach na całym świecie:Stworzyciel powiedział:Jam jest Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba. Jam jest Bóg wszystkich prawdziwych Proroków.Ja, Bóg, Wszechmogący, podnoszę swój głos poprzez Moją prorokinię i orędowniczkę i przemawiam do całej ludzkości.Przestańcie pożerać wasz współstworzenia, które są waszym rodzeństwem - zwierzęta!Przestańcie zabijać mikroorganizmy, życie gleby, przez stosowanie sztucznych nawozów, obornika i tym podobnych!Przestańcie je dręczyć przeprowadzając na nich doświadczenia, odbierając im wolność przez hodowlę w zamknięciu, co jest niegodne zwierząt. Zwierzęta kochają wolność tak samo jak wy, ludzie.Przestańcie wycinać lasy, wypalać je i zabierać przestrzeń życiową zwierzętom na polach i w lasach. Oddajcie im znowu ich przestrzeń życiową - lasy, pola, łąki; inaczej wasz los, który sami sobie nałożyliście zabierze wam swoje domy i zagrody i źródło waszego pożywienia przez kataklizmy na całym świecie, które sami spowodowaliście waszym wykraczaniem przeciwko życiu, przeciwko królestwu przyrody - łącznie ze zwierzętami.Jeśli ludzie ponownie rzucą moje słowa na wiatr, to rozpęta się dla nich huragan - ciosy losu na światową skalę - i zmiecie z tej ziemi setki tysięcy ludzi z jednej strony przez kataklizmy, a z drugiej przez choroby, które spadną na nich niczym zarazy, które przez swoje odwrócenie się od wszelkiej duchowej etyki i moralności nałożyli teraz zwierzętom spalanym teraz tysiącami. Ten kto nie zawróci będzie musiał znosić podobny los. Moje słowo jest wypowiedziane. Globalna apokalipsa jest w toku. Ten kto nie chce słuchać, coraz częściej będzie odczuwał skutki przyczyn, które sam sobie stworzył. Ja wzniosłem do Mnie ziemię i jej rośliny, zwierzęta i minerały. Ten kto będzie dalej podnosił rękę na Matkę Ziemię ze wszystkim co na niej żyje, poczuje skutki. Przestańcie nękać, zabijać i mordować.Zaniechajcie, o ludzie, waszego bestialskiego postępowania, które trafia wyłącznie was samych, a nie kogoś innego, gdyż to, co czynicie najmniejszemu waszemu współstworzeniu, to czynicie mnie i sobie samym.Dosyć tego! Zawróćcie, inaczej nie ustaną zbiory tego, co zasialiście,JA JESTEM, który JESTEM, zawsze Ten sam, wczoraj, dziś i jutro, na całą wieczność.Więcej na:ZYCIE-UNIWERSALNE.ORG.PL
'' Nie trzeba być wybitnym specjalistom, żeby z naszych danych wywnioskować, że jest źle'' mówił w rozmowie z ''The Guardian'' jeden z autorów publikacji Thomas Newsome z Uniwersytetu w Sydney. ''Powinniśmy przyglądać się wielu czynnikom, takim jak wzrost populacji, spożycia mięsa, wycinki drzew i konsumpcji energii, nie zapominając o coraz wyższych rocznych stratach związanych z ekstremalnymi zdarzeniami pogodowymi'' - dodał. Te ostatnie, według naukowców, zdarzyły się w ciągu ostatniej dekady o 43 proc. częściej niż w przeszłości.11 TYSIĘCY NAUKOWCÓW OSTRZEGA PRZED CIERPIENIEM NIE DO OPISANIA PISZĄ JAK URATOWAĆ NASZĄ PLANETĘ - OKO.PRESS
YOUTUBE.COM - DOMINION (2018) POLSKI LEKTOR CZ1.
YOUTUBE.COM - ZIEMIA - MIĘSNA PLANETA?CZŁOWIEK KONTRA NATURA. SKĄD SIĘ WZIĄŁ KORONAWIRUS? - POLITYKA.PLMIĘSO ZABIJA PLANETĘ - KOBIETA.ONET.PL
My zawsze mamy pod górkę.A nawet jak już mamy z górki to w ekspresowym tempie robimy wszystko by mieć pod górke.I wówczas jesteśmy w żywiole.Wymagamy by nam inni współczuli,żałowali,litowali się nad nami.Pomagali nam poniewaz kiedyś cierpieliśmyTaki nasz urok.Na szczęście tak nie jest.Nikt nam nie współczuje,nikt nie żałuje.Musimy sami obnosić się ze swoimi problemami najczęściej z dalekiej zaszłości,którymi żyjemy na co dzień.Nie chcemy miec lepiej a wręcz domagamy się by inni mieli tak samo źle jak my.
27 lutego 2001 roku Bóg Odwieczny, dał ludzkości następujące i doniosłe posłanie, które przez wiele rozgłośni radiowych rozpowszechniane jest w różnych językach na całym świecie:Stworzyciel powiedział:Jam jest Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba. Jam jest Bóg wszystkich prawdziwych Proroków.Ja, Bóg, Wszechmogący, podnoszę swój głos poprzez Moją prorokinię i orędowniczkę i przemawiam do całej ludzkości.Przestańcie pożerać wasz współstworzenia, które są waszym rodzeństwem - zwierzęta!Przestańcie zabijać mikroorganizmy, życie gleby, przez stosowanie sztucznych nawozów, obornika i tym podobnych!Przestańcie je dręczyć przeprowadzając na nich doświadczenia, odbierając im wolność przez hodowlę w zamknięciu, co jest niegodne zwierząt. Zwierzęta kochają wolność tak samo jak wy, ludzie.Przestańcie wycinać lasy, wypalać je i zabierać przestrzeń życiową zwierzętom na polach i w lasach. Oddajcie im znowu ich przestrzeń życiową - lasy, pola, łąki; inaczej wasz los, który sami sobie nałożyliście zabierze wam swoje domy i zagrody i źródło waszego pożywienia przez kataklizmy na całym świecie, które sami spowodowaliście waszym wykraczaniem przeciwko życiu, przeciwko królestwu przyrody - łącznie ze zwierzętami.Jeśli ludzie ponownie rzucą moje słowa na wiatr, to rozpęta się dla nich huragan - ciosy losu na światową skalę - i zmiecie z tej ziemi setki tysięcy ludzi z jednej strony przez kataklizmy, a z drugiej przez choroby, które spadną na nich niczym zarazy, które przez swoje odwrócenie się od wszelkiej duchowej etyki i moralności nałożyli teraz zwierzętom spalanym teraz tysiącami. Ten kto nie zawróci będzie musiał znosić podobny los. Moje słowo jest wypowiedziane. Globalna apokalipsa jest w toku. Ten kto nie chce słuchać, coraz częściej będzie odczuwał skutki przyczyn, które sam sobie stworzył. Ja wzniosłem do Mnie ziemię i jej rośliny, zwierzęta i minerały. Ten kto będzie dalej podnosił rękę na Matkę Ziemię ze wszystkim co na niej żyje, poczuje skutki. Przestańcie nękać, zabijać i mordować.Zaniechajcie, o ludzie, waszego bestialskiego postępowania, które trafia wyłącznie was samych, a nie kogoś innego, gdyż to, co czynicie najmniejszemu waszemu współstworzeniu, to czynicie mnie i sobie samym.Dosyć tego! Zawróćcie, inaczej nie ustaną zbiory tego, co zasialiście,JA JESTEM, który JESTEM, zawsze Ten sam, wczoraj, dziś i jutro, na całą wieczność.Więcej na:ZYCIE-UNIWERSALNE.ORG.PL
'' Nie trzeba być wybitnym specjalistom, żeby z naszych danych wywnioskować, że jest źle'' mówił w rozmowie z ''The Guardian'' jeden z autorów publikacji Thomas Newsome z Uniwersytetu w Sydney. ''Powinniśmy przyglądać się wielu czynnikom, takim jak wzrost populacji, spożycia mięsa, wycinki drzew i konsumpcji energii, nie zapominając o coraz wyższych rocznych stratach związanych z ekstremalnymi zdarzeniami pogodowymi'' - dodał. Te ostatnie, według naukowców, zdarzyły się w ciągu ostatniej dekady o 43 proc. częściej niż w przeszłości.11 TYSIĘCY NAUKOWCÓW OSTRZEGA PRZED CIERPIENIEM NIE DO OPISANIA PISZĄ JAK URATOWAĆ NASZĄ PLANETĘ - OKO.PRESS