Reklama

Mapa zagrożeń zdaje egzamin

21/10/2018 20:00

W październiku minęły dwa lata od wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie kraju. Aplikacja miała ułatwić przepływ informacji pomiędzy społeczeństwem i policją i dziś wiadomo, że to narzędzie zdało egzamin.

W ciągu dwóch lat w całym kraju mapa miała prawie 5 mln odsłon i ponad 900 tysięcy naniesionych zagrożeń. Mieszkańcy Podkarpacia od początku funkcjonowania mapy zaznaczyli blisko 42 tysiące zagrożeń.

Najwięcej zgłoszeń dotyczyło miejsc, gdzie kierowcy przekraczają prędkość (15 292), gdzie nieprawidłowo parkują pojazdy (8756) oraz miejsc, gdzie spożywany jest alkohol (7145). Najbardziej aktywni byli mieszkańcy Rzeszowa, zaznaczając ponad 5 tys. punktów.

– W powiecie przemyskim od początku funkcjonowania aplikacji przyjęliśmy ponad trzy tysiące czterysta zgłoszeń o[paywall] różnego rodzaju zagrożeniach – mówi mł. asp. Marta Fac, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. 

– W większości były to zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości w miejscowościach: Nehrybka, Krzywcza, Bircza, ulica majora Kusiaka. Ponadto zgłaszano przypadki nieprawidłowego parkowania na ulicy Wałowej. Wszystkie te zgłoszenia zostały potwierdzone przez naszych funkcjonariuszy. Prawie sto dotyczyło niewłaściwej infrastruktury drogowej, z czego dwadzieścia pięć się potwierdziło, między innymi na ulicy Wilsona i Bielskiego. Siedemnaście zgłoszeń dotyczyło dzikich wysypisk śmieci, które po potwierdzeniu zostały uprzątnięte. Rzadko, ale zdarza się, że zgłoszenia są czyimś żartem, takich mieliśmy jedynie szesnaście – kończy Marta Fac.
J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Przemyślanin - niezalogowany 2018-10-22 09:37:38

    Jest problem z miejscami parkingowymi i to ogromny w całym Mieście... zamiast inwestowac ogromne kwoty w renowacje zabytkow pomyslcie o  przyszlosci tego miasta ... parkingi. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gdzie - niezalogowany 2018-10-22 17:17:51

    Na mapie skrzyżowanie obwodnicy z jedną z ulic jest źle naniesione, i kto tu dba o bezpieczeństwo,! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jolo - niezalogowany 2018-10-23 12:07:19

    Polecam uwadze Wyb. JPII. Szczegolnie 6.50-7.00 i 7.30-8.00. Od  pętli do mostu na Sanie w stronę miasta. Szczegolnie polacam tych, którzy o 7.15 przypomnieli sobie, że pracują od 7.00 i gnają na złamanie karku. Nawet po "leżacych policjantach". Takie maja fury,  że co im tam ograniczenie! A taka bieda w kraju, aż piszczy ( z uciechy!)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama