W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 im. Janusza Korczaka w Przemyślu nowy rok szkolny rozpoczął się bardzo radośnie. Na dzieci z przedszkola czekała niespodzianka: przygotowane i w pełni wyposażone trzy nowe sale do zajęć.
Wszystko dzięki wieloletniej współpracy z Marie-Therese Wolfs, prezydent Polsko-Belgijskiej Fundacji Pomocy[paywall]. – Najważniejsza nie jest jednak nowa przestrzeń, ale to, co ją wypełnia. Wychowankowie mają dostęp do pięciu laptopów, dających możliwość indywidualnego wykonywania ćwiczeń usprawniających, mogą korzystać z gier dydaktycznych, materiałów audiowizualnych. Na miarę swoich potrzeb i możliwości uczą się rozważnego posługiwania technikami informacyjno-komunikacyjnymi – powiedział dyrektor SOSW nr 2 Zbigniew Berestecki.
Największą nowością i atrakcją jest zakupiona podłoga interaktywna z rzutnikiem, zawierającym ponad 30 gier i zabaw edukacyjnych. Dzięki temu dzieci usprawniają procesy poznawcze i rozwijają funkcjonowanie w wielu sferach. Ich radość z udziału w różnorodnych zajęciach z wykorzystaniem nowoczesnych technologii jest olbrzymia, a widok wyposażonych sal sprawił wielką satysfakcję sponsorom w czasie ich wizyty w ośrodku 12 września br.
Goście z Belgii mieli okazję zobaczyć, jak zostały spożytkowane zebrane przez nich pieniądze (8,5 tys. euro) oraz wspólnie z dziećmi cieszyć się nowymi możliwościami nauki i zabawy. – Trudno jest wyrazić wdzięczność dla pani Teresy, jej męża oraz innych nieznanych nam osób, które zechciały podzielić się sercem i funduszami z dziećmi niepełnosprawnymi w Przemyślu. Pomimo problemów zdrowotnych pani Wolfs nie zaprzestaje starań o uzyskiwanie wsparcia dla ośrodka. W czasie tej wizyty przekazała nam 9 tysięcy euro między innymi na utworzenie nowoczesnej „pracowni ceramiki”, która będzie kolejną atrakcyjną formą pracy rewalidacyjnej i terapeutycznej dla wychowanków placówki. Dzięki takim osobom jak ona wiemy, że są wokół nas wspaniali ludzie, że można liczyć na ich pomoc i zrozumienie. Wrażliwość na problemy innych, empatia i chęć dzielenia się zawsze wnosi w życie potrzebujących dobro i szczęście – podsumował Z. Berestecki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.a gdzie Państwo?wstyd!Brawo SPONSORZY i ludzie dobrej woli
a gdzie Państwo?wstyd!Brawo SPONSORZY i ludzie dobrej woli