Reklama

Medale i toasty na cześć małżonków

29 par z terenu miasta i gminy Dubiecko skorzystało z zaproszenia na uroczystą ceremonię złotych godów, którą zorganizowano 20 września. Za wytrwałość w danym sobie przyrzeczeniu, cierpliwość oraz wzajemną miłość małżonkowie mający na koncie 50-letni staż nagrodzeni zostali Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Wyjątkowymi i zwykle hucznie obchodzonymi wydarzeniami w życiu małżonków są rocznice ślubu. Bez wątpienia ta 50. jest tą, która cieszy się największą estymą, stąd najczęściej wydarzenie ma wyjątkową oprawę. I taką właśnie miała uroczystość złotych godów w Dubiecku. „Pięćdziesiąt wspólnych lat, a wraz z nimi pięćdziesiąt wspólnie spędzonych świąt i kolejnych rocznic ślubu… to imponujący wynik. Dzielenie razem życia to niełatwa sztuka, która wymaga wzajemnego szacunku, tolerancji i kompromisu. W rzeczywistości niewielu przypada w udziale świętowanie takiego jubileuszu” – podkreślili urzędnicy. Uroczystość poprowadziła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Dubiecku Maria Pyra, a dekoracji par medalami dokonał włodarz Jacek Grzegorzak, któremu asystował przewodniczący Rady Miejskiej w Dubiecku Jerzy Brożyna.

Powagę chwili podkreśliły dźwięki „Marszu Mendelsona”. Jubilatom życzono szczęścia na dalsze lata, przypieczętowując wyjątkowy moment toastem wzniesionym lampką szampana.

Reklama

Nie zabrakło też gratulacyjnych listów i kwiatów, a czas umiliły zebranym zespoły pieśni i tańca „Stokrotki“ i „Sanowiacy”. Jako redakcja również dołączmy się do życzeń dla małżonków.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama