29 par z terenu miasta i gminy Dubiecko skorzystało z zaproszenia na uroczystą ceremonię złotych godów, którą zorganizowano 20 września. Za wytrwałość w danym sobie przyrzeczeniu, cierpliwość oraz wzajemną miłość małżonkowie mający na koncie 50-letni staż nagrodzeni zostali Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Wyjątkowymi i zwykle hucznie obchodzonymi wydarzeniami w życiu małżonków są rocznice ślubu. Bez wątpienia ta 50. jest tą, która cieszy się największą estymą, stąd najczęściej wydarzenie ma wyjątkową oprawę. I taką właśnie miała uroczystość złotych godów w Dubiecku. „Pięćdziesiąt wspólnych lat, a wraz z nimi pięćdziesiąt wspólnie spędzonych świąt i kolejnych rocznic ślubu… to imponujący wynik. Dzielenie razem życia to niełatwa sztuka, która wymaga wzajemnego szacunku, tolerancji i kompromisu. W rzeczywistości niewielu przypada w udziale świętowanie takiego jubileuszu” – podkreślili urzędnicy. Uroczystość poprowadziła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Dubiecku Maria Pyra, a dekoracji par medalami dokonał włodarz Jacek Grzegorzak, któremu asystował przewodniczący Rady Miejskiej w Dubiecku Jerzy Brożyna.
Powagę chwili podkreśliły dźwięki „Marszu Mendelsona”. Jubilatom życzono szczęścia na dalsze lata, przypieczętowując wyjątkowy moment toastem wzniesionym lampką szampana.
Nie zabrakło też gratulacyjnych listów i kwiatów, a czas umiliły zebranym zespoły pieśni i tańca „Stokrotki“ i „Sanowiacy”. Jako redakcja również dołączmy się do życzeń dla małżonków.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze