Przemyski Młodzieżowy Dom Kultury to placówka z długimi tradycjami, przez którą przewinęło się już niejedno młode pokolenie wychowanków. W sobotę, 21 maja, zaprosiła w swoje progi zainteresowanych uczestnictwem w pozaszkolnych zajęciach, które ma w swojej ofercie.
Podczas „Dnia Otwartego” MDK każdy chętny mógł obejrzeć pracownie placówki, porozmawiać z nauczycielami, a nawet sprawdzić, na jakim poziomie są jego uzdolnienia.
Dla dzieci, którym towarzyszyli rodzice, zorganizowano też coś w rodzaju lekcji otwartych. Miały one pomóc wahającym się w kwestii wyboru zajęć w podjęciu ostatecznej decyzji. A tych jest do wyboru, do koloru.
W ofercie MDK na kolejny rok szkolny znalazły się[paywall] liczne zajęcia muzyczne, w tym takie perełki, jak nauka gry na ukulele, zajęcia taneczne i wokalne, sportowe, nauka gra w szachy, rozwijające zainteresowania plastyczne, językowe i multimedialne (jak choćby programowanie, tworzenie filmów i fotografia cyfrowa).
Oferta placówki niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem, a podczas rekrutacji podstawowej wpłynęło już ponad pół tysiąca wniosków. Uzupełniająca wystartowała 23 maja i potrwa jeszcze do 20 czerwca.
– Będzie to ostatnia możliwość zapisu na zajęcia w nowym roku szkolnym. Zapraszamy więc wszystkich chętnych do składania wniosków – informuje Stanisław Karszyń, dyrektor MDK w Przemyślu. Każdego roku do placówki uczęszcza ponad 1000 uczniów szkół i przedszkoli z Przemyśla i okolic.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze