W tym roku ul. Kruhel Wielki – podobnie jak wiele innych – nie doczekała się nawet pozimowego łatania dziur. Szczęściem w nieszczęściu może być jednak burza, która pod koniec czerwca uszkodziła drogę.
– To już jest przesada. Od lat jesteśmy traktowani po macoszemu. Droga jest w tragicznym stanie i nie możemy się doprosić remontu. Co roku jednak na wiosnę nawierzchnia była przynajmniej trochę poprawiana, a w tym nawet tego nie było. Władze miasta już całkiem nas ignorują – powiedział oburzony mieszkaniec Kruhela Wielkiego, który zadzwonił do naszej redakcji.
Kruhel nie jest odosobniony. W tym[paywall] roku prawie żadna ulica w mieście nie doczekała się pozimowych napraw. – Zakres tegorocznych robót został dostosowany do finansów i z przykrością muszę stwierdzić, że pozycji pod nazwą „remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych” nie było w ogóle. Były jedynie realizowane roboty na najważniejszych ulicach i to nie przy użyciu masy bitumicznej na gorąco, tylko remontera z grysami i emulsją asfaltową – mówi Piotr Bartocha, kierownik działu inwestycji w Zarządzie Dróg Miejskich w Przemyślu.
Paradoksalnie, nadzieję na remont daje burza, która pod koniec czerwca uszkodziła drogę. – Wykonaliśmy przegląd dróg, na których doszło do strat popowodziowych i należy do nich również Kruhel Wielki. Władze miasta wystąpiły do wojewody o przyznanie finansowania na usuwanie szkód popowodziowych. Sprawa jest w toku i trudno powiedzieć jaki będzie finał – dodaje P. Bartocha.
Należy zaznaczyć, że mowa tu o zupełnie innym programie niż tzw. tarcza antykryzysowa dla samorządów, z której Przemyśl – według zapowiedzi – miałby dostać ok. 2,2 mln zł. Jednym z pomysłów jest przeznaczenie 1 mln zł z tej puli na rozpoczęcie przebudowy ul. Kruhel Wielki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Szanowni mieszkancy osiedla Kruhel Wielki chce wam przypomniec obietnice z przed lat jak chodzila trojca zwaszego obecnego osiedla i zbierala podpisy zeby byc w miescie co wam obiecali chcieliscie zrobic nazlosc grupie osob co nie chcieli przylaczenia do miasta niech ta trojca co zbierala podpisy teraz zrobi wam drogę GRATULUJĘ wam ktos z tej trojcy ma w ramce w swoim domu obietnice
Przecież to była natura Chomy i również obecnego mera. Poprzedni miał świetna metodę , obiecywał wszystkim wszystko i było okey. A jak było i jest w Przemyślu to każdy widzi , słyszy i czuje oczywiście jeśli chce coś zobaczyć można się plątać po zadupiu i nic nie widzieć. A hity ostatniego 2 - cia obecnego mera to trawa , pokrzywy i wszelkiego rodzaju zielsko niemal cały album botaniczny po pas , no czasem jedynie po kolana wykaszane czasem 1 czasem 2 razy w sezonie i to wyrywkowo , bez planu , doraźnie. Oszczędności , panie , oszczędności , ponoć jak gminna wieść głosi po poprzedniku. Tyko i tu znowu pytanie dlaczego nie było audytu zamknięcia i otwarcia , tego nikt nie wie , nikt się nie tłumaczy nam suwerenowi . Dlatego drodzy kruhelanie wielcy , poczekacie jeszcze na tę drogę , poczekacie . Za to Przemyśl się rozrósł , powiększył jak przedwojenny Lwów. Ale teraz ku pokrzepieniu serc , stara mantra , jacy wyborcy taka "wadza" , jako pan taki kram. Pozdrawiam Kruhel i to Wielki.
Bakun i Swieży powinni honorowo zrezygnować. Jeżeli mają chociaż odrobinę uczciwości powinni przeprosić mieszkańców za nierobienie niczego tylko szumu na FB i wrócić pierwszy do Nehrybki drugi do BOZU. Oczekiwałem naprawdę dużo po obecnym WB i Swieżym niestety po raz kolejny rozczarowałem się. Składaniem kwiatów i wpisami na FB nie poprawicie życia mieszkańcom. Takiej stagnacji takiego marazmu w samorządzie nigdy nie widziałęm.
Tak ale widzieliśmy radosna twórczośc poprzedniej władzy.Była tak radosna ,ze jeszcze przez wiele lat miasto bedzie zyło o chlebie i wodzie.Długi są ogromne i trzeba je spłacić.Banki nie odpuszczą.Mają czysty zarobek tym bardziej,ze poprzednia ekipa rządząca to była klasyka frajerów tak w myśleniu jak też w czynach.To frajerstwo widać i dzisiaj tym razem na szczeblu centralnym gdzie zrownoważon budżet na ten rok to tylko przeszło 100 mld ceficytu.A co będzie jak budżet będzie nie zrównowazony to sumypójdą w tryliony oczywiscie długu.Czy nie jest to radosna twórczość tej samej ekipy ludzi nieodopwiedzialnych
Jesteście wzorem dla pozostałych dzielnic naszego miasta.To nasza świetlana przyszłość a właśnie Wy jesteście jej prekursorami.Mając troche wyobraźni tak bedzie wyglądało nasze miasto za kilka lat.Wyróżniac sie będą zadbane jak też dawniej bywało na tle totalnego ubóstwa tylko budynki stanowiące własność Kościoła.
Co znowu Marcinek z kruhela zadzwonił???? ???????????????????? lepiej na niego uważać!!!!!
Pamietam jak chcieliscie do Miasta.I teraz wszystkie wioski z Gm.Krasiczyn maja nowe nawierzchnie,chodniki,a wam został tylko wyzszy podatek i gnojowisko i to zapomniane.
Szanowni mieszkancy osiedla Kruhel Wielki chce wam przypomniec obietnice z przed lat jak chodzila trojca zwaszego obecnego osiedla i zbierala podpisy zeby byc w miescie co wam obiecali chcieliscie zrobic nazlosc grupie osob co nie chcieli przylaczenia do miasta niech ta trojca co zbierala podpisy teraz zrobi wam drogę GRATULUJĘ wam ktos z tej trojcy ma w ramce w swoim domu obietnice
Przestańcie wierzyć władzy!
Przecież to była natura Chomy i również obecnego mera. Poprzedni miał świetna metodę , obiecywał wszystkim wszystko i było okey. A jak było i jest w Przemyślu to każdy widzi , słyszy i czuje oczywiście jeśli chce coś zobaczyć można się plątać po zadupiu i nic nie widzieć. A hity ostatniego 2 - cia obecnego mera to trawa , pokrzywy i wszelkiego rodzaju zielsko niemal cały album botaniczny po pas , no czasem jedynie po kolana wykaszane czasem 1 czasem 2 razy w sezonie i to wyrywkowo , bez planu , doraźnie. Oszczędności , panie , oszczędności , ponoć jak gminna wieść głosi po poprzedniku. Tyko i tu znowu pytanie dlaczego nie było audytu zamknięcia i otwarcia , tego nikt nie wie , nikt się nie tłumaczy nam suwerenowi . Dlatego drodzy kruhelanie wielcy , poczekacie jeszcze na tę drogę , poczekacie . Za to Przemyśl się rozrósł , powiększył jak przedwojenny Lwów. Ale teraz ku pokrzepieniu serc , stara mantra , jacy wyborcy taka "wadza" , jako pan taki kram. Pozdrawiam Kruhel i to Wielki.