Reklama

Mieszkańcy Kruhela: – W tym roku miasto nawet nie załatało dziur

24/08/2020 18:12

W tym roku ul. Kruhel Wielki – podobnie jak wiele innych – nie doczekała się nawet pozimowego łatania dziur. Szczęściem w nieszczęściu może być jednak burza, która pod koniec czerwca uszkodziła drogę.

– To już jest przesada. Od lat jesteśmy traktowani po macoszemu. Droga jest w tragicznym stanie i nie możemy się doprosić remontu. Co roku jednak na wiosnę nawierzchnia była przynajmniej trochę poprawiana, a w tym nawet tego nie było. Władze miasta już całkiem nas ignorują – powiedział oburzony mieszkaniec Kruhela Wielkiego, który zadzwonił do naszej redakcji.

Kruhel nie jest odosobniony. W tym[paywall] roku prawie żadna ulica w mieście nie doczekała się pozimowych napraw. – Zakres tegorocznych robót został dostosowany do finansów i z przykrością muszę stwierdzić, że pozycji pod nazwą „remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych” nie było w ogóle. Były jedynie realizowane roboty na najważniejszych ulicach i to nie przy użyciu masy bitumicznej na gorąco, tylko remontera z grysami i emulsją asfaltową – mówi Piotr Bartocha, kierownik działu inwestycji w Zarządzie Dróg Miejskich w Przemyślu.

Reklama

Paradoksalnie, nadzieję na remont daje burza, która pod koniec czerwca uszkodziła drogę. – Wykonaliśmy przegląd dróg, na których doszło do strat popowodziowych i należy do nich również Kruhel Wielki. Władze miasta wystąpiły do wojewody o przyznanie finansowania na usuwanie szkód popowodziowych. Sprawa jest w toku i trudno powiedzieć jaki będzie finał – dodaje P. Bartocha.

Należy zaznaczyć, że mowa tu o zupełnie innym programie niż tzw. tarcza antykryzysowa dla samorządów, z której Przemyśl – według zapowiedzi – miałby dostać ok. 2,2 mln zł. Jednym z pomysłów jest przeznaczenie 1 mln zł z tej puli na rozpoczęcie przebudowy ul. Kruhel Wielki.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Mieszkaniec osiedla - niezalogowany 2020-08-24 18:36:03

    Szanowni mieszkancy  osiedla Kruhel Wielki chce wam przypomniec obietnice z przed lat jak chodzila trojca zwaszego obecnego osiedla i zbierala podpisy zeby byc w miescie  co wam obiecali chcieliscie zrobic nazlosc  grupie osob co nie chcieli przylaczenia do miasta niech ta trojca co zbierala podpisy teraz zrobi wam drogę  GRATULUJĘ  wam   ktos z tej trojcy ma w ramce w swoim domu obietnice 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    . - niezalogowany 2020-08-24 21:53:17

    Przestańcie wierzyć władzy!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    stały przemyski obserwator - niezalogowany 2020-08-24 22:45:28

    Przecież to była natura Chomy i również obecnego mera. Poprzedni miał świetna metodę , obiecywał wszystkim wszystko i było okey. A jak było i jest w Przemyślu to każdy widzi , słyszy i czuje oczywiście jeśli chce coś zobaczyć  można się plątać po zadupiu i nic nie widzieć. A  hity ostatniego 2 - cia obecnego mera  to  trawa , pokrzywy i wszelkiego rodzaju zielsko niemal cały album botaniczny po pas , no czasem jedynie po kolana wykaszane czasem 1 czasem 2 razy w sezonie i to wyrywkowo , bez planu , doraźnie.  Oszczędności , panie , oszczędności , ponoć jak gminna wieść głosi po poprzedniku. Tyko i tu znowu pytanie dlaczego nie było audytu zamknięcia i otwarcia , tego nikt nie wie , nikt się nie tłumaczy nam suwerenowi . Dlatego drodzy kruhelanie  wielcy , poczekacie jeszcze na tę drogę , poczekacie . Za to Przemyśl się rozrósł , powiększył jak przedwojenny Lwów.  Ale teraz  ku pokrzepieniu serc  , stara mantra , jacy wyborcy taka "wadza" , jako pan taki kram.  Pozdrawiam Kruhel i to Wielki.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości