Zebrali ponad 80 podpisów, wysłali pismo do prezydenta miasta Wojciecha Bakuna, prosząc o zmianę lokalizacji planowanej budowy bloków w ramach programu mieszkaniowego Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa. Argumentują, że nikt w tej sprawie się z nimi nie konsultował, nie było żadnego dialogu. – A szkoda, bo jest co najmniej kilka kwestii, które powinny pomysłodawcom dać wiele do myślenia – powiedzieli.
W ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Przemyślu ma powstać ok. 200 mieszkań na wynajem z niskim czynszem.
Osoby mieszkające nad Sanem, które nie posiadają zdolności kredytowej, ale mają możliwość opłacania czynszu, będą mogły tym sposobem liczyć na nowe mieszkania na wynajem, a w przyszłości również nabyć je na własność. Takie jest założenie tzw. SIM.
W otrzymaniu mieszkań mają też im pomóc bony – np. rodzinny, który będzie przeznaczony dla rodzin z co najmniej trójką dzieci lub wychowujących dzieci z niepełnosprawnością.
Na budowę mieszkań władze miasta część kwoty otrzymają z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. A że w Przemyślu brakuje nowych mieszkań, inicjatywa jest ze wszech miar pożądana.
Mieszkańcy bloków przy ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego absolutnie tego nie podważają. Skarżą się jednak, że[paywall] nikt nie przeprowadził konsultacji społecznych, nie było jakiegokolwiek dialogu. Miejsce budowy nowych bloków zostało ustalone bez nich...
– W okolicy stoją już dwa wieżowce, wybudowane na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Zostały postawione na palach. 120 pali na jeden blok, prawdopodobnie każdy o długości 12 metrów. Dlaczego? Bo to tereny podmokłe, dawne stawy. Z opinii fachowców wynika, że budowa dalszych bloków taką metodą nie tylko podniesie znacząco koszty, ale przede wszystkim spowoduje wzrost poziomu wód gruntowych, co wpłynie na zalewanie piwnic wszystkich bloków. To miało miejsce już kilkukrotnie w poprzednich latach. Zawsze, kiedy były bardzo obfite opady deszczu. Nasze obawy potęguje fakt, że istniejący onegdaj rów melioracyny został zasypany podczas rozbudowy Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej – opowiadają wspomniani mieszkańcy.
Dodali, że przez teren planowanej budowy przebiega linia wysokiego napięcia i gazociąg średniego ciśnienia. Ich zdaniem powierzchnia nie pozwala na wybudowanie większej liczby miejsc parkingowych i garaży, których na terenie osiedla już brakuje.
– Za stojącym wspomnianymi dwoma wieżowcami w ramach budżetu obywatelskiego wybudowany został plac zabaw oraz, będąca w trakcie realizacji, siłownia zewnętrzna. Postawienie za tymi obiektami bloków sprawi, że teren, mający być z założenia rekreacyjnym i bezpiecznym, stanie się częściowo zamkniętą studnią, niefunkcjonalną, a być może nawet niebezpieczną dla dzieci – uważają.
Z ich wiedzy wynika, że na tych terenach już kilkukrotnie przymierzano się do budowy bloków mieszkalnych( takie zamiary miała m.in. przez Spółdzielnia Mieszkaniowa „Energetyk” czy Towarzystwo Budownictwa Społecznego), ale – po przeprowadzonych badaniach geologicznych gruntu – odstąpiono od tego pomysłu.
– Naszym zdaniem znacznie lepszym miejscem byłby teren przy ulicy Nestora, między bazą PKS a parkiem Lubomirskich lub teren za campusem Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej – podsumowali.
Wygląda jednak na to, że klamka zapadła, bo i projekt już za daleko zaszedł, aby go diametralnie zmienić.
– Obszar planowanej inwestycji objęty jest w stanie istniejącym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego „Bakończycka II”, uchwalonym oczywiście odpowiednią uchwałą Rady Miejskiej w Przemyślu. Położony jest w terenie oznaczonym jako tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, czyli jak najbardziej nadaje się pod budowę mieszkań. W chwili obecnej stosowane w budownictwie technologie i rozwiązania pozwalają na budowanie parkingów podziemnych czy stosowanie innych rozwiązań czy udogodnień dla mieszkańców – uważa prezydent W. Bakun, odpowiadając mieszkańcom.
– Z chwilą powstania nowych bloków nastąpi lepsze skomunikowanie tego terenu z resztą miasta, a to wiąże się z budową nowych przystanków i zwiększeniem częstotliwości kursów autobusów. Będzie to również sprzyjać powstawaniu nowych punktów handlowych czy usługowych. Wskazane przez mieszkańców tereny przy ulicy Nestora nie są – według Miejscowego Planu Zagospodarowania – przewidziane pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Zapewniam, że w dalszym etapie realizacji tego przedsięwzięcia z pewnością będziemy informować za pośrednictwem miejskiej strony internetowej czy innych kanałów komunikacji o szczegółach wdrażania Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej „Południe” – zapewnił prezydent Przemyśla.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Bloki a w nich mieszkania za free to koszmar każdego dewelopera..Niech jak najszybciej zaczynają budowę tych bloków..
Zawsze śmieszyły mnie te dwa 10 piętrowe wieżowce pośrodku niczego, zapraszam do większych miast tam dopiero buduje się ciasno i upycha ludzi w klitkach. Miejsce jest dobre i z pewnością warto wybudować tam osiedle i nikt na tym nie ucierpi, tym bardziej że Przemyśl dostał na to pieniądze.
Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz bell bottom full movie download bell bottom full movie download bell bottom full movie download bell bottom full movie download bell bottom full movie download bell bottom full movie download bell bottom full movie download bell bottom full movie download bell bottom full movie download bell bottom full movie download shershaah full movie download shershaah full movie download shershaah full movie download shershaah full movie download shershaah full movie download shershaah full movie download bhuj full movie download bhuj full movie download bhuj full movie download bhuj full movie download bhuj full movie download bhuj full movie download Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz PromzPromz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz
Jak najszybciej, 3miliony,100 tysięcy, 200 mieszkań. Na pewno, natychmiast. Bo jak inaczej, obiecujący mocno wiarygodni. Bakończyce, mieszkanie + już zabudowane to trzeba dalej.
Przemyślanie zazwyczaj są w wszystkim na nie, obwodnica nie, bloki nie, nowy most kolejowy też problem.Panie prezydencie niech pan nie patrzy na malkontentów a robi swoje, tym ludziom nikt i nigdy nie dogodzi
Jak wam źle w blokach mieszkać wybudujcie sobie biały mały domek i nie będziecie narzekać że to i tamto
Bloki a w nich mieszkania za free to koszmar każdego dewelopera..Niech jak najszybciej zaczynają budowę tych bloków..
Zawsze śmieszyły mnie te dwa 10 piętrowe wieżowce pośrodku niczego, zapraszam do większych miast tam dopiero buduje się ciasno i upycha ludzi w klitkach. Miejsce jest dobre i z pewnością warto wybudować tam osiedle i nikt na tym nie ucierpi, tym bardziej że Przemyśl dostał na to pieniądze.
Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz bell bottom full movie download bell bottom full movie download bell bottom full movie download bell bottom full movie download bell bottom full movie download bell bottom full movie download bell bottom full movie download bell bottom full movie download bell bottom full movie download bell bottom full movie download shershaah full movie download shershaah full movie download shershaah full movie download shershaah full movie download shershaah full movie download shershaah full movie download bhuj full movie download bhuj full movie download bhuj full movie download bhuj full movie download bhuj full movie download bhuj full movie download Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz PromzPromz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz Promz