Kolej to nie tylko tory i pociągi, to przede wszystkim ludzie – zdaje się mówić przewoźnik kolejowy PKP Intercity, przedstawiając historię jednego ze swoich pracowników. To historia przemyślanki Agaty Terleckiej – obecnie naczelniczki, mającej pod sobą ok. 160 osób. 9 lat temu zaczynała swoją przygodę z koleją na stanowisku kasjerki.
Kolejowa pasja nie wzięła się znikąd. Miłość do torów i pociągów pani Agata przejęła od ojca, który jest kierownikiem pociągu. Pracę na kolei zaczęła w wieku niespełna 23 lat. Najpierw 3 lata spędziła na stanowisku kasjera, w kasie biletowej na dworcu Przemyśl Główny. Potem była zatrudniona na stanowisku specjalisty, a następnie awansowała na kierownika zespołu drużyn konduktorskich. Nie był to koniec wspinania się po szczeblach kariery w kolejnictwie – od ponad 2 lat pani Agata piastuje stanowisko naczelnika sekcji. I jak wynika z relacji przewoźnika PKP Intercity – wychodzi jej to wyśmienicie.
Jak mówi, praca na kolei to sporo wyzwań i jednocześnie różnorodność, bo każdy dzień niesie ze sobą co innego. Zespół pracowników, których pracą zarządza chwali za pozytywne nastawienie, co pozwala stworzyć dobrą atmosferę, a to z kolei sprawia, że do pracy idzie się w pełni zmotywowanym i z uśmiechniętym.
– Moja sekcja jest najlepsza! Mój zespół uważam za mocno zaangażowany, zżyty. Pracownicy nie boją się wyzwań, praca jest dla nich ważna. Działamy w strefie przygranicznej, co wiąże się z pracą ze szczególnym typem klientów. Sytuacja u wschodniego sąsiada ciągle jest niespokojna. Od momentu wprowadzenia nowego rozkładu jazdy liczba pociągów przyjeżdżających zza wschodniej granicy prawdopodobnie ma się powiększyć o cztery pary, w związku z tym zakładamy, że pracy będzie jeszcze więcej – opowiada.
Praca pochłania przemyślankę bez reszty. Za cel stawia sobie...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 47% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze