Młodzi pianiści z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. A. Malawskiego w Przemyślu zostali laureatami prestiżowego XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Młody Wirtuoz”.
Zdolni, pracowici i pełni pasji – te trzy przymiotniki z pewnością pasują do uczniów, którzy reprezentowali przemyską szkołę muzyczną na tegorocznym, niedawnym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Młody Wirtuoz” w Sanoku. Wydarzenie to stanowi część projektu: Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic” i jest skierowane do utalentowanych młodych pianistów, dla których jest areną do prezentacji wypracowanych osiągnięć artystycznych i jednocześnie motywacją do dalszego rozwoju. Podczas tegorocznej edycji konkursowe międzynarodowe jury w składzie prof. Ludmila Zakopets (Ukraina), prof. Eva Varhanikova (Słowacja), prof. Jekaterina Drzewiecka (Łotwa/Polska) oraz prof. Artur Jaroń (Polska) zdecydowało się wyróżnić czworo uczniów ZPSM w Przemyślu, w tym dwoje podwójnie. Z konkursu przywieźli oni prestiżowe statuetki. W grupie młodych muzyków, którzy zdobyli najwyższe laury – tytuł „Złotego Wirtuoza” – znaleźli się: Lidia Źrebiec – naucz. Paweł Walciszewski, Zofia Krawczuk – naucz. Gracja Kaczor oraz Tymoteusz Prokopowicz – naucz. Agnieszka Kwiecińska. Statuetka i tytuł „Srebrnego Wirtuoza” powędrowała decyzją jurorów do Natanaela Kolczyka (naucz. Łukasz Magdziak i Jadwiga Bosek-Serefko), a nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu otrzymali wyróżnieni już wcześniej: Lidia Źrebiec (F. Chopin – Mazurek a moll op. 67 nr 4) i Tymoteusz Prokopowicz (J.M. Hummel – Rondo C dur op. 52 nr 6). Zdobywając wspominane laury, młodzi pianiści udowodnili, że w Przemyślu nie brakuje młodych osób, które kochają muzykę klasyczną.
Głównym organizatorem konkursu był Zarząd Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze