Reklama

Młodzież dla seniorów

Uczniowie Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu po raz kolejny wystąpili przed pensjonariuszami Domu Dziennego Pobytu Seniora Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

Młodzież pod kierunkiem Bernardyny Banaś i Doroty Bijan przygotowała montaż słowno-muzyczny z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych[paywall].

Poetyckie teksty oraz ich muzyczne aranżacje były hołdem i podziękowaniem dla tych, którzy poświęcili życie w obronie ojczyzny. W programie artystycznym uczniowie podkreślili, że będą zawsze pamiętać, za jaką cenę została zdobyta wolność i niepodległość Polski. Miłym akcentem spotkania, dostarczającym wiele wzruszeń, było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

– Seniorzy z wielką radością, gościnnością i serdecznością przyjęli uczniów oraz zaprosili do kolejnych odwiedzin. Spotkania młodzieży z pensjonariuszami nie tylko ubogacają codzienność pensjonariuszy, ale przede wszystkim mają wymiar społeczny. Przyczyniają się do integracji międzypokoleniowej. Warto dodać, że szkole patronuje Armia Krajowa, stąd uczniowie pielęgnują uroczystości, które budzą zbiorową pamięć – podsumowała Bernardyna Banaś.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama